مجریان Top Gear’s در سرویس استریم ویدئو آمازون

گمانه‌ها حاکی از این است که این سه تن ممکن است سه‌گانه‌ای را برای نمایش در سرویس استریم آمازون بسازند. مجموعه‌ای که اولین فصل آن در سال آینده(۲۰۱۶) به‌صورت جهانی پخش خواهد شد. این حرکت دنباله‌ای است بر خروج آن‌ها از برنامه تاپ گیر در شبکه ۲ بی‌بی‌سی (BBC) که اوایل امسال(۲۰۱۵) اتفاق افتاد. کلارکسون، قراردادش پس از یک حمله بی‌دلیل فیزیکی به یکی از تولیدکننده‌های تاپ گیر تمدید نشد که منجر به اخراج وی شد. به دنبال آن دو مجری دیگر نیز اقدام به ترک مجموعه کردند. هرچند آن‌ها در حال حاضر بر روی آماده‌سازی برنامه‌ای بدون نام فعالیت می‌کنند که به سبک و سیاق همان تاپ گیر، آن‌هم به مدد تهیه‌کننده اجرایی سابق برنامه‌شان اندی ویلمن(Andy Wilman) است.

در بیانیه آمازون به نقل از کلارکسون آمده که گفته است:

احساس می‌کنم از یک هواپیمای ملخی بیرون پریدم و به یک سفینه فضایی واردشده‌ام

هاموند نیز گفته است:

آمازون؟ حتما، من قبلا اونجا بودم و یه مورچه بزرگ من رو گاز گرفت” و سپس افزود”ما بخشی از عصر جدید تلویزیون‌های هوشمند تبدیل‌شده‌ایم، خنده‌دار است، نه؟

معاون بخش اروپایی آمازون پرایم ویدئو، جِی مارین (Jay Marine) گفت

تماشاچیان به ما گفتند که می‌خواهند این گروه را بازهم روی صحنه ببینند و ما برای محقق کردن آن هیجان‌زده‌ایم

ما نمی‌توانیم صبر کنیم تا ببینیم جرمی، ریچارد و جیمز و تیمشان چه خواهند ساخت. اما چیزی که از آن اطمینان داریم این است که این برنامه یکی از پرطرفدارترین نمایش‌های سال آینده خواهد بود.

تحلیلگر و خبرنگار سرگرمی بی‌بی‌سی مارک سَوِج(Mark Savage):

شایعات حاکی است که این سه نفر علاقه بی‌حد و حصرشان به خودرو را به سرویس استریم ویدئو آمازون آورده‌اند که از پیش در حال پخش برنامه بوده است. این حرکتی زیرکانه است چراکه در آغاز آمازون نیازی به تبلیغات گسترده نخواهد داشت. تولیدکنندگان خودرو این نقش را برای برنامه آمازون و برنامه کلارکسون ایفا خواهند کرد. در ثانی این حرکت به طرز هوشمندانه‌ای از تمهیدات بی‌بی‌سی برای منع قانونی دوساله از ساخت برنامه برای شبکه‌های محلی انگلیسی جلوگیری خواهد کرد.
مهم‌تر از همه این تیم تجربه‌ای اثبات‌شده در استریم ویدئو داشته است. با احتساب سال گذشته، تاپ گیر به مدت هشت سال پیاپی یکی از ۲۰ برنامه برتر استریم شده توسط iPlayer بی‌بی‌سی بوده. که یکی از قسمت‌های آن بیش از ۳.۸ میلیون بار بازدید شده است. اما هرگز نمی‌توان دانست که برنامه جدید این گروه چه زمان به چنین قله‌ای دست خواهد یافت، آمازون هم مشابه نتفلیکس آمارهای بازدید خود را منتشر نمی‌کند. این قرارداد آمازون بخشی از حرکت این شرکت برای رقابت با شبکه‌های سنتی و مدرن مانند نتفلیکس است.

اما این تمام ماجرا نیست. آمازون همچنین با وودی آلن(Woody Allen) نیز قراردادی بسته تا اولین مجموعه تلویزیونی خود را از این شبکه پخش کند.(مجموعه‌ای به نام resurrected drama Ripper Street) این اتفاق در حالی افتاد که مجموعه یادشده پیش‌ازاین توسط بی‌بی‌سی نادیده گرفته‌شده بود و درعین‌حال پس‌ازآن نایل به دریافت جوایز و افتخارات زیادی شده بود. به دلیل کمدی صریح و تلخش نایل آمد.

معاون آمازون همچنین افزود

عصر طلایی تلویزیون و زمانی عالی برای برنامه‌سازان تلویزیونی و راویان داستانی است و رویکرد ما در نظر گرفتن آزادی مناسبی برای برنامه‌سازان است تا بتوانند نوآورانه عمل کرده و برنامه‌هایی که می‌خواهند را بسازند. این تازه شروع ماجرا است و باید منتظر دیدن استعدادهای برتر جهانی و بزرگ‌ترین برنامه‌های مختلف در پرایم ویدئو باشید

این در حالی است که تاپ گیر همچنان در شبکه دو بی‌بی‌سی با مجری‌گری کریس اونس(Chris Evans) و با همراهی دو مجری جدید ادامه خواهد یافت. خانم لیسا کلارک(Lisa Clark) که پیش‌ازاین با اونس در برنامه بیگ برکفست(Big Breakfast) همکاری کرده بود به‌تازگی به‌عنوان تهیه‌کننده تازه مجموعه انتخاب‌شده است. اوانس معتقد است که لیسا بهترین فرد ممکن برای ساخت برنامه‌های بزرگ این‌چنینی است.
در ادامه شایعات بد نیست بدانید که جیسون باتون(Jenson Button) راننده فرمول وان(Formula 1) ممکن است در ادامه به برنامه محبوب بی‌بی‌سی اضافه شود.

[su_button url=”#” style=”glass” size=”1″ icon=”icon: info-circle”]Digikala[/su_button]  [su_button url=”#” style=”glass” size=”1″ icon=”icon: info-circle”]BBC News[/su_button]  [su_button url=”#” style=”glass” size=”1″ icon=”icon: info-circle”]The Verge[/su_button]