تولید داخلی لیرز با فناوری ایرانی امکان پذیر شد

مدیرعامل یک شرکت فناور داخلی با اشاره به کاربرد گسترده فناوری لیزر گفت: این شرکت موفق شده است با بهره‌مندی از توانمندی نیروی انسانی داخلی و فناوری بومی، لیزرهایی را در کلاس‌های متنوع و برای کاربردهای گوناگون تولید و تجاری کند.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، امین گل‌محمدی تکلیمی مدیر عامل پرتوآفرینان شفا، با اشاره به نقش اساسی فناوری لیزر در زندگی بشری گفت: کاربرد لیزرها به حوزه خاصی محدود نمی‌شود و در حوزه‌های گوناگونی از جمله پزشکی، مهندسی، صنعت، دفاعی و… کاربرد دارند.

thum-d31d8939cddbf65f6c4-lazer_52036

این فعال فناور با اشاره به تولید محصولات پیشرفته پرکاربرد در عرصه پزشکی، توسط این شرکت، کاربرد فراوان فناوری لیزر در این حوزه را یادآور شد و افزود: در پزشکی مدرن لیزر به عنوان یک ابزار اصلی در بسیاری از درمان ها بکار گرفته می شود. اثر ضد عفونی کننده، برش بدون خونریزی، تحریک سلولی به منزله رشد و ترمیم بافت، دقت بالا، عکسبرداری، برهمکنش منحصر به فرد یک طول موج با یک نوع بافت و ده‌ها دلیل دیگر باعث شده است لیزر در گستره پزشکی از جایگاهی غیر قابل انکار برخوردار شود.

مدیر عامل این شرکت، که در چهارمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی نیز ارائه محصول داشت، گفت: شرکت پرتو آفرینان شفا با تکیه بر توانبه  طراحی، ساخت و تولید کاملا بومی دستگاه های لیزر پزشکی با تکیه بر توانمندی های داخلی و کمترین وابستگی به واردات، این لیزرها را تولید می‌کند و  در حال حاضر، محصولاتی در زمینه های اورولوژی، جراحی پوست، دندانپزشکی و تراپی ارائه کرده است.

این فعال فناور با اشاره به رعایت استانداردهای جهانی، کیفیت، خدمات پس از فروش و قیمت به عنوان مزایای رقابتی تولیدات این شرکت گفت: با رعایت و بکار بستن کلیه استانداردهای طراحی و ساخت محصولات، توانسته‌ایم دستگاه های با کیفیتی با ارائه خدمات پس از فروش مناسب ارائه کنیم.