گوگل Jamboard معرفی شد: تخت هوشمند ۵۵ اینچی با وضوح ۴K و مجهز به اندروید

گوگل به تازگی از یک دستگاه جدید رونمایی کرده که اساساً در جواب به Surface Hub ساخت مایکروسافت می باشد. سرفیس هاب مایکروسافت یک واتب برد مبتنی بر ویندوز ۱۰ است.

نام این واتب برد هوشمند Jamboard بوده که بر روی سیستم عامل اندروید اجرا می شود. این تخته هوشمند دارای ابعاد ۵۵ اینچی از نوع لمسی و با وضوح ۴K می باشد و برنامه خاص وایت بورد نیز به‌صورت پیش‌فرض بر آن نصب‌شده است. همانند سرفیس هاب، Jamboard هم کسب‌وکار و محیط‌های اداری ساخته شده، و برای کسانی که از G Suite (مجموعه برنامه‌های گوگل) استفاده می‌کنند هدف گرفته‌شده‌اند.

نمایشگر Jamboard قادر است تا ۱۶ لمس همزمان را تشخیص دهد. همچنین این وایت برد جدید امکاناتی نظیر قلم استایلوس، یک دوربین، وای‌فای و بلندگوهای داخلی را به همراه دارد. همچنین توانایی تشخیص دست نوشته ها یا شکل های هندسی ترسیم شده به صورت دستی روی نمایشگر نیز در آن تعبیه شده است.

jamboard2-0

کاربران می‌توانند یک جلسه Jam در این دستگاه تشکیل بدهند و به‌صورت گروهی بر اسناد کار کنند. همچنین می‌توانند در حین مکالمه با Hangouts بر این اسناد طرح بکشند یا متنی را تایپ کنند. Jamboard به شما امکان پاک کردن چیزها به کمک انگشتتان را هم می‌دهد. ابزار اضافی آن شامل Sticky Notes، شابلون و تشخیص دست خط می‌شود.

این وایت بورد را می توان روی دیوار نصب کرد، یا از پایه های مخصوص چرخدار برای انتقال آن به اتاق های مختلف بهره گرفت. قیمت این محصول در حدود ۶۰۰۰ دلار بوده در سال بعد عرضه می‌شود.