هک گوشی گوگل پیکسل در کمتر از ۶۰ ثانیه توسط هکرهای چینی

یک تیم متشکل از هکرهای کلاه سفید چینی در یک مسابقه مخصوص هکرها در کشور کره جنوبی، موفق شدند تا کمتر از یک دقیقه پرچمدار موبایل‌های شرکت گوگل، گوشی پیکسل را هک کنند.

گروه چینی Qihoo 360 توانست با کشف حفره‌ای بزرگ در کروم و بازکردن گوگل پلی، گوشی پیکسل را در کمتر از یک دقیقه هک کرده و پیام “Pwned By 360 Alpha Team” را روی آن نقش ببندد. همچنین، این هکرها توانستند کنترل کامل این اسمارت فون را از راه دور در دست بگیرند و به تمامی اطلاعات شخصی ذخیره شده در دستگاه از قبیل پیام ها، مخاطبین، تماس ها و محتواهایی همچون تصاویر دسترسی داشته باشند.

هدف برگزاری این مسابقات نشان دادن اطلاعات بخشی از بهترین هکرهای کلاه سفید در جهان است. آن‌ها نشان می‌دهند چطور می‌شود به قوی‌ترین سیستم‌های امنیتی جهان نفوذ کرد و برنده‌ها هم در این مسابقات پول دریافت می‌کنند. سازنده‌های این نرم‌افزارها و سخت‌افزارها هم از برگزاری چنین مسابقاتی منتفع می‌شوند چون رخنه‌ها و حفره‌های امنیتی‌شان را درمی‌یابند و فکری به حال اصلاح آن‌ها می‌کنند.

تیم هکری که توانست این حفره امنیتی گوشی‌‌های گوگل پیکسل را پیدا کند ۱۲۰ هزار دلار جایزه برنده شد و گوگل هم گفته ظرف ۲۴ ساعت پس از مشخص شدن ایراد امنیتی گوشی‌هایش این مشکل را برطرف کرده است.