انویدیا تست خودروهای خودران خود را در شهر کالیفرنیا آغاز کرد

خیابان های ایالت کالیفرنیای آمریکا به زودی شاهد تردد خودروهایی با نشان آشنا خواهند بود. آژانس موتوری کالیفرنیا / DMV اجازه آزمایش خودروی خودران انویدیا در جاده‌های عمومی کالیفرنیا را صادر کرد.

انویدیا جدیدترین کمپانی است که وارد توسعه فناوری خودران پس از گوگل، بنز، تسلا، فورد، فارادی فیوچر و جنرال موتورز شده و ظاهراً پلتفرم نرم‌افزاری را در کنار خودروی اختصاصی خود، باهم ترکیب و تعریف کرده است. ظاهراً کمپانی مورد بحث هیچ تمایلی به اتلاف وقت نداشته و سریعاً دست به کار شده. در همین رابطه تنها یک روز پس از اعطای جواز از سوی DMV، خودروی انویدیا در خیابان های منطقه خلیج سانفرانسیسکو (Bay Area) مشاهده شده است.

img_6984

در حالی که Nvidia در زمره شرکت های خودروساز قرار نمی گیرد، اما در میان محصولاتش پردازشگرهایی برای وسایل نقلیه خودران نیز دیده می شود و برهمین اساس، دست به کار شده و تصمیم گرفته تا این فناوری را به طور عملی مورد آزمایش قرار دهد.

انویدیا که سازنده کارت‌های گرافیکی است وارد فاز هوش مصنوعی شده و در سال ۲۰۱۵ اولین پلتفرم نرم‌افزاری برای خوردوهای خودران به نام Drive PX2 را در نمایشگاه CES رونمایی کرد و بعداً برای توسعه پروژه خود با کمپانی چینی Baidu قرارداد بست.

شرکت‌هایی که خودروهای بدون راننده می‌سازند، معمولا در کالیفرنیا خودروهای خود را تست می‌کنند. ایالت کالیفرنیا اخیرا حتی به دو شرکت خودروسازی که اسم و رسمی ندارند (Wheego و Valeo)‌ اجازه داده بود تا ساخته‌های خودشان را در خیابان‌های کالیفرنیا تست کنند. شرکت‌های بزرگ مثل گوگل، هوندا، فورد، مرسدس یا Baidu مدت‌ها است که مشغول آزمایش خودروهای خود در کالیفرنیا هستند.