تماشا کنید: مقایسه میزان مصرف باتری مرورگر اج با گوگل کروم و فایرفاکس

مایکروسافت به تازگی ویدیویی از تست دوباره دوام شارژ مرورگر مایکروسافت اج در آپدیت Creator ویندوز ۱۰، در مقایسه با مرورگر گوگل کروم و فایرفاکس منتشر کرده است.

مایکروسافت اینبار مرورگر های یاد شده را روی سه نسخه یکسان از سرفیس ها قرار داده و اقدام به پخش یک ویدئو یکسان کرده است. بنابر آن چیزی که در این ویدئو نشان داده می‌شود دستگاه سرفیس بوک در حال اجرای فایرفاکس تنها کمی بیش از ۷ ساعت، دستگاه در حال اجرای کروم بیش از ۹ ساعت و دستگاه در حال اجرای مرورگر اج مایکروسافت به عنوان آخرین بازمانده تقریباً ۱۲ ساعت و نیم دوام می‌آورد.

مایکروسافت در با انتشار پستی در وبلاگ خود به تشریح روند این بررسی پرداخته و اعلام کرده که با استفاده از نرم افزار متن باز موسوم به BrowserEfficiencyTest این بررسی را انجام داده است. براساس نتایج منتشر شده، مرورگر اج ۳۱۱ درصد شارژ باتری کمتری در مقایسه با کروم و همچنین ۴۴۴ درصد هم در مقایسه با فایرفاکس مصرف می‌کند.

همانطور که می دانید، مرورگر گوگل کروم از همان ابتدای عرضه، حافظه رم بالاتری را اشغال و شارژ باتری بیشتری را مصرف می‌کرده، اما  ادعاهای جدید مایکروسافت واقعاً ادعاهای بزرگی است و احتمال می رود که گوگل هم نسبت به این ادعای جدید واکنش نشان دهد.