آغاز تولید انبوه تراشه‌های Exynos i T200 سامسونگ برای اینترنت اشیا

سامسونگ اعلام کرد که تولید اولین تراشه های Exynos i T200 مبتنی بر وای فای را برای اینترنت اشیا آغاز کرده است.

این نخستین تراشه ای سامسونگ است که با فرآیند ۲۸ نانومتری تولید می شود و از دو هسته MCU با پرفورمنس بالا، راهکار امنیتی برچیپ و بلوک های فرعی بهره می برد. در زمینه اتصالات نیز Exynos i T200 از یک تک باند ۸۰۲.۱۱b/g/n با فرکانس ۲.۴ گیگاهرتز پیشتیبانی می‌کند. این محصول گواهینامه وای فای را از اتحادیه وای فای و گواهی اینترنت اشیا را از Azure مایکروسافت دریافت کرد.

محصول Exynos i T200 برای پردازش از یک پردازنده Cortex-R4 در کنار یک پردازنده مضاعف Cortex-M0 پلاس استفاده می‌کند که به دستگاه‌های مجهز به این محصول امکان می‌دهد تا انواع کارها را بدون نیاز به ریزکنترلر IC در سیستم، پردازش کرده و انجام دهند.

امنیت و حریم خصوصی از بزرگترین چالش‌های کنونی تولیدکنندگان و مصرف کنندگان حوزه اینترنت اشیا است و سامسونگ اعلام کرده که برای رفع این چالش، Exynos i T200 از یک بلوک سخت‌افزاری مجزا به نام زیرسیستم امنیتی (SSS) به صورت اختصاصی برای مدیریت امنیت استفاده می‌کند. بن هور، نایب رییس واحد System SLI سامسونگ الکترونیکس عقیده دارد اگزینوس i T200 راهکاری بهینه برای بهبود عملکرد و امنیت مورد تقاضا در بازار اینترنت اشیا است.