ایستگاه آی‌تی

تلگرام ۴.۱ منتشر شد: افزایش سقف اعضا سوپرگروه‌ها تا ۱۰هزار و تعیین دسترسی مدیران

تلگرام به تازگی نسخه ۴.۱ اپلیکیشن پیام رسان خود را برای اندورید و آی‌او‌اس منتشر کرده است. از ویژگی های جدید آن می توان به افزایش سقف تعداد اعضا سوپرگروه ها تا ۱۰ هزار و غیره اشاره کرد.

اکنون در نسخه جدید تلگرام محدودیت تعداد اعضا در سوپرگروه ها به ۱۰ هزار عضو افزایش پیدا کرده است. همچنین، مدیران گروه و اعضای آنها قادر خواهند بود تا با استفاده از ابزاری جدید، شخص مورد نظر خود را در میان اعضا جستجو کنند. این ویژگی برای ادمین کانال های تلگرامی نیز فراهم شده است.

تعیین اختیارات مدیران سوپرگروه ها

در نسخه جدید تلگرام، شما می توانید، مجموعه های بخصوصی از سطح دسترسی مدیران سوپرگروه ها اعمال کنید. به عنوان مثال امکان تغییر اطلاعات گروه، حذف پیام دیگر اعضا، قابلیت Pin کردن پیام‌ها، بلاک کردن اعضا و تنظیم یک ادمین جدید از مواردی هستند که ادمین اصلی گروه می‌تواند برای دیگر ادمین‌ها مشخص کند.

تعیین سطح دسترسی برای اعضای سوپرگروه ها

بسیاری از مدیران سوپرگروه ها، نمی خواهند که عضوی از سوپرگروه خودشان را بلاک یا اخراج کنند، اما می توانند محدودیت های را برای اعضا آن اعمال کنند. این محدودیت‌ها شامل فعال کردن حالت «فقط خواندن» (read-only) و عدم اجازه برای ارسال استیکر و یا فایل برای مدت‌زمانی مشخص است.

مشاهده رویدادهای اخیر مدیران

در نسخه جدید تلگرام، مدیران اصلی سوپرگروه ها می توانند گزارشی از فعالیت اعضا و مدیران در گروه و مدیران در کانال در طی ۴۸ ساعت گذشته در قسمت تاریخچه رویداد‌ها Events با قابلیت جستجو و فیلترهای خاص را مشاهده کنند.

به‌اشتراک‌گذاری و اندروید پی

تلگرام ۴.۱ برای آیفون و سیستم عامل iOS این امکان را به کاربران می‌دهد تا در هنگام به‌اشتراک‌گذاری محتویاتی از اپلیکیشن دیگری به تلگرام، کامنت دلخواه را وارد کرده و چندین مخاطب را برای ارسال، انتخاب کند. در این آپدیت جدید، قابلیت تاچ ۳ بعدی نیز پشتیبانی می‌شود.

هم اکنون نسخه جدید اپلیکیشن پیام رسان تلگرام، بر روی گوگل پلی و اپ استور در دسترس کاربران قرار گرفته است.