ایستگاه آی‌تی

سامسونگ از نسخه Fan Edition گلکسی نوت ۷ رونمایی کرد

سامسونگ امروز از نسخه بازسازی شده گلکسی نوت ۷ با نام Galaxy Note 7 Fan Edition رونمایی کرده است.

این گوشی قرار است تنها در ۴۰۰ هزار نسخه و فقط در کشور کره جنوبی با قیمت حدودی ۶۹۹ هزار وون یا ۶۱۰ دلار عرضه شود. به این ترتیب قیمت نسخه بازسازی شده نوت ۷ حدود ۴۰ درصد از قیمت اولیه این گوشی بیشتر است.

سامسونگ برای تولید گلکسی نوت FE از قطعات به جا مانده سالم و واحدهای باز نشده نسخه اصلی گلکسی نوت ۷ که سال گذشته عرضه شده بود، استفاده کرده است.  به گفته سامسونگ این اقدام برای کاهش تأثیر محیط زیستی دفع بیش از ۳.۵ میلیون دستگاه گلکسی نوت مرجوعی انجام شده است.

تنها تفاوت این گوشی با نسخه قبلی، یک باتری کوچکتر ۳۲۰۰ میلی‌آمپر ساعتی به جای باتری ۳۵۰۰ میلی‌آمپر ساعتی بوده و متاسفانه گلکسی نوت اف ای با همان سخت افزار نسبتا قدیمی روانه بازار خواهد شد.

علاوه بر این سامسونگ می‌گوید باتری این گوشی را از آزمون‌های جدید هشت مرحله‌ای امنیت خود گذرانده تا مطمئن باشد این‌بار دیگر خبری از آتش گرفتن و یا داغ کردن بیش از حد وجود نخواهد داشت.

از دیگر موارد قابل توجه در رابطه با گوشی جدید سامسونگ می‌توان به بهره‌گیری آن از اندروید نوقا و داشتن بسیاری از قابلیت‌های گلکسی اس ۸ همچون فیلتر نور آبی، پنل‌های اج، حالت چند پنجره‌ای و بیشتر اشاره کرد. با این‌که مشخصات دقیق گوشی اعلام نشده اما مقاومت دربرابر آب و گردوغبار و قلم S-Pen کماکان در این گوشی حضور دارند. رنگ‌های این گوشی نیز مانند نسخه اصلی شامل مشکی، آبی، طلایی و نقره‌ای می‌شود.