مدل جدید آمازون Fire TV با پشتیبانی از ۴K و HDR معرفی شد

آمازون از مدل جدید Fire TV به عنوان رقیبی برای Apple TV و کروم‌کست اولترا گوگل معرفی کرد.

این مدل جدید از ویدئوی ۴K و محتوای HDR پشتیبانی کرده و قرار است با قیمت ۷۰ دلار راهی بازار شود. Fire TV با درگاه HDMI به تلویزیون شما متصل می‌شود و می‌توانید با الکسا آن را صوتی کنترل کنید. با این‌که Fire TV قبلی هم از وضوح ۴K پشتیبانی می‌کرد اما محصول جدید می‌تواند این وضوح را با نرخ تصویر ۶۰fps و با پشتیبانی از ۴K HDR پخش کند البته اگر تلویزیون شما از این فناوری و درگاه HDMI 2.0 بهره‌مند باشد.

این محصول جدید آمازون به لطف پردازنده‌ی ۱.۵ گیگاهرتزی و چهار هسته‌ای خود قادر به پخش ویدئوهای ۴K با نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه است. کاربران از این پس قادر به مشاهده‌ی محتوای HDR با فایر تی‌وی هستند و بهبوددهنده‌ی صدای دالبی اتموس نیز توسط آن پشتیبانی می‌شود.

فایر تی‌وی آمازون، اپلیکیشن‌های مختلف از بازیگران اصلی بخش محتوای ویدئویی مانند نت‌فلیکس، هولو، اچ‌بی‌او و ان‌بی‌سی را در خود دارد. این دستگاه همچنین از سرویس‌های استریم تلویزیون متنوعی نیز پشتیبانی می‌کند.

آمازون در حال حاضر بیش از ۵۰۰ هزار فیلم و سریال تلویزیونی را در آرشیو خود دارد که بسیاری از آن‌ها با وضوح ۴K و گستره رنگی بالای HDR عرضه شده‌اند.