مایکروسافت مرگ ویندوز فون را تایید کرد

مدت زیادی است که دیگر خبری از ویندوزفون در محافل موبایلی نیست، اکنون نیز خبر رسیده که مایکروسافت بالاخره مرگ ویندوزفون را پذیرفته است.

جو بلفیوره با انتشار توییتی اعلام کرده که ویندوز ۱۰ موبایل جزو الویت‌های مایکروسافت نیست و ویژگی‌های جدیدی به این پلتفرم اضافه نخواهد شد. این در حالی بود که کاربران منتظر ویژگی های جدید در ویندوز فون بودند اما با این اظهارات معلوم می شود این سیستم عامل برای همیشه خاموش می شود. البته بخش سرویس ویندوز فون به قوت خود باقی خواهد ماند که شامل رفع باگ و اپدیت امنیتی خواهد بود.

یکی از مهم‌ترین دلایل عدم موفقیت پلتفرم ویندوز موبایل را می‌‌توان عدم تمایل توسعه‌دهندگان به عرضه اپلیکیشن‌ها در این پلتفرم دانست، از طرف دیگر ویندوزفون استور مایکروسافت نیز مشکلات زیادی داشت.

جو بلفیوره گفت زین پس شاهد اپدیت نرم افزاری و سخت افزاری روی ویندوز فون نخواهیم بود. بر اساس آپدیت جدید موسوم به Windows 10 Fall Update معلوم شده است که بخش موبایل شامل حالش نمی شود و تجربه جدیدی روی موبایل نخواهیم دید.

Of course we’ll continue to support the platform.. bug fixes, security updates, etc. But building new features/hw aren’t the focus. https://t.co/0CH9TZdIFu

— Joe Belfiore (@joebelfiore) October 8, 2017

 

حدود یک سالی است که ویندوزفون مرده، اما مایکروسافت تا به امروز رسما آن را تایید نکرده بود. بلفیوره همچنین اعتراف کرد که مانند بیل گیتس گوشی اندرویدی خریده و از آن استفاده می کند. بدین ترتیب موسس مایکروسافت و مدیر نرم افزاری که قاعدتا باید گوشی ویندوزی در دست داشته باشند، زودتر از کاربران خود آن را رها کرده و اندرویدی شده اند.