دو قابلیت جدید Archive و Highlights به اینستاگرام افزوده شد

امروز، اینستاگرام دو ابزار جدید برای مشترکین اپلیکیشن خود معرفی کرده که اجازه خواهد داد تا استوری های مورد علاقشان را با دیگران به اشتراک بگذارند.

Stories Highlights نخستین ویژگی اضافه شده به پروفایل کاربران است. به کمک قابلیت هایلایت، دیگر به نمایش ۲۴ ساعته استوری‌ محدود نیستید و می‌توانید استوری‌های مورد علاقه‌ی خود را برای همیشه و تا زمانی که به‌صورت دستی آن را حذف کنید تمدید کنید.

درواقع از حالا پروفایل شما دارای دو بخش خواهد بود، یک بخش مربوط به پست‌ها و یک بخش مربوط به استوری‌ها. برای ارسال استوری در بخش تمدیدشده‌ها، کافی است علامت New را لمس و یکی از استوری‌های موجود در بخش آرشیو را انتخاب کنید.

همچنین یک بخش دیگری با نام Archive نیز اضافه شده که به جای حذف کامل پست های خود، آن را به‌صورت موقت از دید کاربران خارج و به‌اصطلاح آن را آرشیو کنید. کافیست که منوی سه نقطه ای پست مورد نظر را لمس و Archive را انتخاب کنید.

همچنین استوری های ارسالی بعد از ۲۴ ساعت که به اتمام رسید، به بخش آرشیو منتقل خواهد شد تا هر زمان که خواستید آن را مجددا مرور کنید. گفتنی است که این بخش کاملا خصوصی و تنها برای شما قابل مشاهده خواهد بود. همچنین با لمس گزینه آرشیو، به دو تب جداگانه پست‌ها و استوری‌ها دسترسی خواهید داشت. برای دریافت نسخه ۲۵ می‌توانید از گوگل پلی استور یا اپل استور دریافت نمایید.