اندروید اوریو ۸.۱ (Go Edition) به طور رسمی منتشر شد

گوگل همانطور که قبلاً وعده داده بود، در وبلاگ رسمی خود، به طور رسمی انتشار نسخه جدید اندروید اوریو ۸.۱ را اعلام کرد. این نسخه در وبلاگ گوگل با عنوان اندروید اوریو (گو ادیشن) معرفی شده و هدفش موبایل های اقتصادی هستند.

نسخه Go Edition سرعت و پایداری بیشتر بر روی گوشی‌های ضعیف داشته و تا ۱۵ درصد عملکرد بهتری در اپ‌ها خواهد داشت. در این نسخه ۲ برابر فضای بیشتری در حافظه داخلی خواهید داشت چرا که اندروید و اپ‌های سیستمی تنها ۵۰ درصد فضای گذشته را اشغال کرده‌اند. علاوه بر این قابلیت data saver در اپلیکیشن‌ها برای مصرف کمتر دیتای اینترنت قرار داده شده است.

اپلیکیشن‌ یوتیوب موجود در اندروید اریو گو نه تنها کم‌حجم‌تر است، بلکه به کاربران این امکان ویژه را می‌دهد که محتوای موجود را دانلود کرده و بعدا تماشا کنند. این امکان جهت رفاه حال کسانی که در مناطقی با سرعت اینترنتپایین زندگی می‌کنند در نظر گرفته شده است. همچنین برای سهولت کار، پخش ویدیوها در یوتیوب گو با پایین‌ترین رزولوشن ممکن انجام می‌گیرد.

سایر اپلیکیشن‌های اختصاصی در این نسخه شامل گوگل اسیستنت گو، فایلز گو، گوگل گو، گوگل مپس گو، جیمیل گو، جی‌بورد، کروم و پلی استور خواهند بود. این اپلیکیشن‌ها همگی نسخه‌ی سبک‌تر با رابط کاربری ساده‌تر خواهند بود.

فایلز گو با پیشنهاد پاک کردن اپلیکیشن‌های بدون استفاده و تسهیل امر پشتیبان‌گیری ابری، کار را برای گوشی‌هایی که ظرفیت ذخیره‌سازی محدود دارند آسان می‌کند. گوگل گو که پیش‌تر «سرچ لایت» نام داشت، کار جستجو و یافتن اطلاعات را ساده‌تر می‌کند. اما اپلیکیشن‌های دیگر مانند پلی استور و کروم در اندروید اریو گو چندان تفاوتی ندارند؛ جز اینکه گزینه‌ی ذخیره‌ی داده در کروم به صورت پیش‌فرض فعال خواهد بود.

اندروید اوریو Go Edition قرار است رسماً همراه با نسخه پایدار اندروید ۸.۱ منتشر شود و در ماه‌های آینده شاهد نصب آن روی گوشی‌ها و تبلت‌های ارزان‌قیمت و اقتصادی باشیم.