سامسونگ از حافظه SSD با ظرفیت بزرگ ۳۰ ترابایتی رونمایی کرد

دو سال پیش، سامسونگ، یک حافظه SSD با ظرفیت ۱۵.۳۶ ترابایتی را راهی بازار کرد و حالا امروز این شرکت از یک درایو SSD با ظرفیت بزرگ ۳۰.۷۲ ترابایت با نام PM1643 رونمایی کرده که در ساخت این محصولات از تراشه های ۳ بیتی ۶۴ لایه Samsung V-NAND بهره گرفته است.

به گفته سامسونگ، درایو سالید PM1643 دارای سرعت خواندن/نوشتن پیوسته برابر با ۲۱۰۰ مگابایت و ۱۷۰۰ مگابایت در ثانیه است. این محصول از فناوری Through Silicon Via به اختصار TSV بهره می برد و سامسونگ زمان شکست درایو بر اساس زمان (MTBF) را ۲ میلیون ساعت ذکر کرده است. این درایو در مجموع دارای ۴۰ گیگابایت حافظه DRAM است که عملکرد آن را بسیار بالا می برد. در نهایت می توان به سامانه تصحیح خطا یا ECC در PM1643 اشاره کرد.

این محصول با ظرفیت بسیار بالای ۳۰.۷۲ ترابایت، به طور تخصصی برای سیستم های سرور، سازمانی و پایگاه های داده طراحی شده است. حال که غول سخت افزاری دنیای تکنولوژی موفق به تولید انبوه پرظرفیت ترین حافظه SSD جهان با چنین ابعاد کوچکی شده، بالطبع باید منتظر عرضه حافظه هایی با ظرفیت های ۱۵.۳۶ ترابایت، ۷.۶۸ ترابایت، ۳.۸۴ ترابایت، ۱.۹۲ ترابایت، ۹۶۰ گیگابایت و ۸۰۰ گیگابایت باشیم.