کنسول و بازی

عرضه بازی Splinter Cell برای Xbox One

 «ایو گیوم»(Yves Guillemot) رییس شرکت یوبی‌سافت در صحبت‌هایی به این موضوع اشاره کرد که قابلیت اجرای بازی‌های ایکس‌باکس 360 روی کنسول ایکس‌باکس وان که در E3 امسال به‌نمایش درآمد، باعث می‌شود که بتوان قسمت‌های قبلی مجموعه بازی‌های اسپلینترسل را برای کنسول ایکس‌باکس وان عرضه کرد

گیوم گفت: «امکان اجرای بازی‌های ایکس‌باکس 360 روی کنسول ایکس‌باکس وان یک خبر عالی برای صنعت بازی‌های رایانه‌ای بود و باعث می‌شود که ناشرهای مختلف بتوانند بازی‌های قبلی خودشان را به کنسول جدید مایکروسافت بیاورند تا افراد بیشتری با آن‌ها آشنا شوند.» او در ادامه افزود: «این خبر یکی از بهترین چیزهایی بود که در E3 امسال شنیدم. آن‌ها قصد دارند در مرحله اول بیش از 100 بازی کنسول ایکس‌باکس 360 را برای اجرا در کنسول ایکس‌باکس وان آماده کنند. این موضوع به برخی از بازی‌های بزرگ کمک می‌کند که بتوانند راه خودشان را بهتر روی کنسول ایکس‌باکس وان پیدا کنند.»

تا کنون سه قسمت از مجموعه بازی‌های اسپلینترسل به نام‌های Double Agent، Conviction و Blacklist برای ایکس‌باکس 360 عرضه شده است.

گیوم در بخش دیگری از صحبت‌هایش می‌گوید: «ما در ابتدا بازی‌های کمی از کنسول ایکس‌باکس 360 را برای ایکس‌باکس وان عرضه می‌کنیم، اما در اواخر امسال این تعداد بیشتر خواهند شد.» در نمایشگاه E3 مشخص شد که یوبی‌سافت دو بازی Rainbow Six Vegas 1 و Rainbows Six Vegas 2 را برای ایکس‌باکس وان عرضه می‌کند.
شرکت بتستا هم اعلام کرد که بازی فال‌اوت 3 که برای ایکس‌باکس 360 عرضه شده بود، برای ایکس‌باکس وان منتشر خواهد شد. همچنین این احتمال وجود دارد که استودیوی «کریتریون»(Ceriterion) بازی Burnout Paradise را برای ایکس‌باکس وان عرضه کند.

باید به این موضوع اشاره کنیم که قابلیت اجرای بازی‌های ایکس‌باکس 360 روی ایکس‌باکس وان هم اکنون به صورت آزمایشی در اختیار برخی از کاربران که عضو قسمت Xbox One Preview شده‌اند، قرار گرفته است. این افراد می‌توانند برخی از بازی‌های مایکروسافت که برای کنسول ایکس‌باکس 360 عرضه شده بود را به این صورت تجربه کنند. مایکروسافت اعلام کرد که این قابلیت در پاییز امسال به‌صورت عمومی در اختیار تمام کاربران ایکس‌باکس وان قرار می‌گیرد. در ابتدا 100 بازی برای این قابلیت در نظر گرفته شده است.

منبع: Videogamer – Digikala

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا