نرم افزار

مایکروسافت ویندوز 10 را برای دانلود فراهم کرد.

مایکروسافت بالاخره به وعده خود عمل کرد و از دیشب رسما ویندوز 10 را برای کاربران سراسر دنیا عرضه کرد. در ابتدا پیشبینی می‌شد که استقبال اولیه از این ویندوز بالا باشد، اما به نظر می‌رسد که استقبال از این ویندوز فراتر از تصورات بوده است.

مایکروسافت در ساعات اولیه عرضه آپگرید ویندوز 10 اعلام کرده بود که مصرفی بیش از 10 Tbps در سرورهای خود مشاهده می‌کند. این در حالی است که هنوز در ساعات اولیه عرضه این ویندوز هستیم و بسیاری از مناطق دنیا فرایند آپگرید را آغاز نکرده‌اند.

مایکروسافت علاوه بر CDN های خود از شبکه‌های Akamai، Limelight Networks، Level 3، EdgeCast و چند تامین‌کننده دیگر برای عرضه ویندوز 10 استفاده می‌کند. در این لیست Akamai و Limelight بیشترین ترافیک را در اختیار دارند. سرورهای خود مایکروسافت نیز بخش کوچکی از این ترافیک را تامین می‌کنند.

مایکروسافت اعلام کرده است که بیش از میلیون‌ها درخواست رزرو را دریافت کرده است. همچنین این شرکت امیدوار است تا در سه سال آینده ویندوز ۱۰ بر روی یک میلیارد کامپیوتر نصب شود.

[su_button style=”flat” size=”1″ icon=”icon: info-circle”]engadget[/su_button]  [su_button style=”flat” size=”1″ icon=”icon: info-circle”]The Verge[/su_button]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا