اخبار فناوری

روش هایی برای امنیت در اینترنت

همانگونه که حضور آنلاین می تواند مزایای بسیاری را به همراه داشته باشد، اما جنبه های منفی مانند سرقت داده های حساس و حضور پررنگ‌تر مجرمان سایبری را نیز به همراه دارد. برای حفظ امنیت آنلاین کاربران می توانند اقدام هایی را در دستور کار خود قرار دهند که در ادامه به برخی از آنها اشاره می کنیم.

یک ویژگی در مرورگرهای فایر فاکس و اینترنت اکسپلورر به نام Private Browsing و در مرورگر کروم به نام Incognito Browsing شناخته می شود. در مرورگر فایرفاکس برای مشاهده پنجره مرور خصوصی می توانید دکمه های Ctrl-Shift-P صفحه کلید را فشار دهید؛ در مرورگر کروم می توانید دکمه های Ctrl-Shift-N را فشار دهید.

با فعال کردن این ویژگی هنگام مرور صفحات وب هیچ تاریخچه ای از سوابق فعالیت های شما در مرورگر ثبت نمی شود و همچنین پس از پایان کار با مرورگر هیچ فایل کوکی نیز ذخیره نمی شود. اگر از کوکی ها فاصله بگیرید، امکان ردیابی شما توسط سایت ها به طور قابل توجهی کاهش می یابد.

کاربران می توانند حالت مرور خصوصی/ناشناس را در مرورگرهای فایرفاکس و کروم به صورت پیش فرض تعیین کنند. برای انجام این کار در مرورگر فایرفاکس به آدرس Tools > Optionمراجعه کرده سپس روی Privacy کلیک کنید. زیر بخش History تنظیمات را روی حالت Never remember history قرار دهید.

در مرورگر کروم و اینترنت اکسپلورر باید یک اصلاح کننده به لینک راه انداز اضافه کنید. برای این کار از منو استارت روی آیکون مرورگر راست کلیک کرده و Properties را انتخاب کنید. در پنجره جدیدی که باز می شود به زبانه Shortcut مراجعه کرده و در قسمت Target field که لینک فایل اجرایی نمایش داده شده است برای مرورگر کروم در انتهای خط -incognito و برای مرورگر اینترنت اکسپلورر -private را اضافه کنید.

دیسکانکت (Disconnect) یکی از افزونه هایی است که می توانید برای کروم، فایرفاکس و اپرا مورد استفاده قرار دهید تا به خوبی عناصر ردیابی هنگام بازدید از یک وب سایت را حدف کنید. کوکی های ردیابی، ویجت های فیسبوک/توییتر/گوگل و لینک ها و تجزیه و تحلیل ها پیش از دانلود توسط این افزونه از یک صفحه وب حذف می شوند. دیسکانکت به عنوان یک اپلیکیشن قابل دانلود و یا یک افزونه برای مرورگر در دسترس است.

[su_button url=”#” style=”flat” size=”1″ icon=”icon: info-circle”]Asriran[/su_button]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا