امنیت

شرکت هواپیمایی Sabre وابسته به American Airlines هک شد.

شرکت هواپیمایی Sabre، یکی از شرکت های وابسته به خطوط هوایی American Airlines است که در سال ۲۰۰۰ میلادی از این خط هوایی مستقل شد اما همچنان از آدرس هایی برای IP خود استفاده می کند که به نام خطوط هوایی American Airlines هستند.

گروهی از هکرها که منابع غربی احتمال می دهند هویت آنها چینی باشد به این شرکت حمله کرده و اطلاعات زیادی را به سرقت بردند.

هکرهای چینی پیش از این نیز یکی از سازمان های بیمه ای امریکا را مورد حمله سایبری خود قرار داده و بسیاری از اطلاعات کهنه سربازان امریکایی یا اطلاعات شخصی مربوط به بیماران را به سرقت برده بودند. از این هک به عنوان «بزرگترین هک شرکت هواپیمایی جهان» یاد می شود که بسیار شبیه به حمله هکرها به شرکت امریکایی بیمه Anthem Inc است.

گزارشات منتشر شده نشان می دهد، حملات هکرها از ماه گذشته یا ماه می آغاز شده و هکرها به سیستم هواپیمایی امریکا نفوذ کرده و به اطلاعات مهمی مانند تاریخ پرواز، اسامی مسافران پرواز و همینطور اطلاعات شخصی آنها دست پیدا کرده اند.

متخصصان این عرصه معتقدند، این حملات در صورتی که توسط هکرهای چینی صورت گرفته باشد، می توان گفت حملات سایبری سازمان دهی شده ای هستند که هدف مهمی در پس آن نهفته است زیرا هکرها به صورت مشخص و دقیق به سازمان های مشخص امریکا حمله کرده اند.

این موضوع در حالی است که مسئولان این شرکت هواپیمایی اعلام کرده اند، هیچ مدرکی مبنی بر در خطر بودن اطلاعات مشتریان آنها وجود ندارد.

[su_button url=”#” style=”flat” size=”1″ icon=”icon: info-circle”]MehrNews[/su_button]  [su_button url=”#” style=”flat” size=”1″ icon=”icon: info-circle”]Cnet[/su_button]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا