گوناگون

تماشا کنید: طرح اولیه بوئینگ از پهپادی که به زیردریایی تبدیل می شود.

شرکت هواپیمائی بوئینگ ساخت هواپیمای بدون سرنشینی را آغاز کرده که تبدیل به زیردریایی می شود. به عبارت دیگر شرکت بوئینگ طرحی ویژه‌ای را به‌منظور تولید یک پهپاد کنترل از راه دور با قابلیت تبدیل به یک زیردریایی مهیا کرده است.

این هواپیمای بدون سرنشین به منظور کاهش وزن و همینطور برخورداری از ویژگی های هیدرودینامیکی در هنگام شیرجه و ورود به آب بخش های مختلفی از آن مانند ملخ و بال های هواپیما که با چسب و پیچ به آن متصل شده اند، جدا می شوند تا این هواپیمای بدون سرنشین تبدیل به زیردریایی شود که در آب حرکت می کند.

این پهپاد در زیر آب می‌تواند به تخلیه بار یا مهمات نیز اقدام کند. از سوی دیگر با استفاده از این هواپیمای بدون سرنشین می‌توان عملیات شناسایی بر روی دشمن را نیز انجام داد. لازم به ذکر است که در حالت زیردریایی، این پهپاد عمقی که پایین رفته را از طریق تانک‌های ویژه توازن کنترل می‌کند. هنگامی که ماموریت در زیر آب به پایان می‌رسد، هواپیما به سطح آب آمده و اطلاعات بدست آمده را به دیگر پهپادها و یا مرکز فرمان ارسال می‌کند.

screen shot 2015-08-14 at 10.47.50 am

شرکت هوایی بوئینگ طرح این اختراع را به ثبت رسانده و این فناوری در مراحل اولیه خود به سر برده و هنوز تبدیل به طرح مفهومی نیز نشده است.

[su_button url=”#” style=”flat” size=”1″ icon=”icon: info-circle”]Business Insider[/su_button]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا