کنسول و بازی

اعلام جزئیات پنجمین جشنواره بازی‌های رایانه‌ ای

نشست خبری پنجمین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای صبح امروز در بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای و با حضور مدیر عامل این بنیاد برگزار شد.

متین ایزدی – دبیر جشنواره بازی‌های رایانه‌ای – در این نشست با اشاره به کمبود بودجه و نبود حمایت مالی مستقیم از بازی‌ سازها اظهار کرد که استقبال خوبی از جشنواره شده و 149 اثر به دبیرخانه فرستاده شده است که از این تعداد 129 بازی و 20 بازی‌نامه (متن صرف داستان بازی) وجود داشت و 93 اثر به بخش داوری راه یافت.

وی ادامه داد:

این آثار براساس تحقیقات آکادمیک وعلمی در هشت ژانر به شرح زیر تقسیم‌بندی شده‌اند: 15 بازی اکشن، شش بازی اکشن اجرایی، شش بازی ماجرایی، دو سکو‌بازی، 10 بازی ورزشی، 48 بازی ساده (کژوال) و شش بازی استراتژی مدیریتی.

دبیر جشنواره درباره‌ی نحوه داوری توضیح داد:

امسال سعی شده که جشنواره به سمت بین‌المللی شدن پیش برود و به همین سبب با سختی زیاد توانستیم که در گروه داوری از 13 داور متخصص ایرانی و 12 داور از متخصصان به نام و بزرگ خارجی استفاده کنیم.

ایزدی گفت:

امسال هم مانند سال‌های گذشته داوری و جوایز در سه حوزه دستاورد، ژانر و بازی سال تقسیم‌بندی می‌شود، اما یک جایزه‌ای امسال اضافه شده است، جایزه بازی موبایلی سال است که به علت بالا‌بودن تعداد ارسالی بازی‌های موبایلی افزوده شد.

[su_button url=”#” style=”flat” size=”1″ icon=”icon: info-circle”]Isna[/su_button]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا