امنیت

براساس گزارش TrendMicro: هند، مصر و ایران بیشترین هدف حملات سایبری

شرکت امنیتی Trend Micro در گزارشی اعلام کرد، هند، مصر و ایران به ترتیب با ۱۶، ۱۱ و ۱۱ درصد رتبه های اول تا سوم بیشترین حملات سایبری را در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۵ میلادی به خود اختصاص داده اند. پاکستان، تایوان، امریکا، هنگ کنگ و روسیه نیز به ترتیب با ۷ و ۷، ۷ و ۵ و ۵ درصد در رتبه های بعدی این جدول قرار گرفته اند. حملات سایبری در سه ماهه دوم سال جاری با افزایش جرایم سایبری شکل جدید و پیچیده ای به خود گرفته اند.

Myla V. Pilao، مدیر ارتباطات بازاریابی شرکت نرم افزاری Trend Micro در این رابطه می گوید:

در سه ماهه دوم سال جاری میلادی، حملات سایبری از نفوذ به نرم افزارها فراتر رفته و به هک برنامه هواپیماها، خودروهای هوشمند، ایستگاه های تلویزیونی، اطلاعات بیمارستان، سازمان ها و … گسترش پیدا کرده است. هند در حالی در رتبه اول این جدول قرار گرفته که با حملات سایبری بسیاری به شرکت های کوچک و بزرگ خود دست و پنجه نرم می کند.

این گزارش همچنین نشان می دهد، آسیا و اقیانوسیه هدف بیش از ۱۱۸ میلیون بدافزار و ۳۹۶ هرزنامه بوده است. کاربران ۲۱۴ میلیون بار با آدرس های مخرب برخورد کرده اند که ۵۰ میلیون آنها از مناطق آسیا و اقیانوسیه بوده است.

در ادامه این گزارش آمده است:

هکرها با هدف قرار دادن یوزرها (کاربران) با سرعت بیشتری به نفوذ خود به سازمان های خاص یا مراکز دولتی می پردازند. در بازه زمانی مورد مطالعه، هکرها با نفوذ به سرورهای آژانس خدمات درآمد داخلی امریکا (Internal Revenue Service) مخفف (IRS) موفق شدند اطلاعات صدهزار پرداخت کننده مالیات را تصاحب شوند. از این هک با عنوان بزرگترین هک در یک دیتاسنتر یاد می شود که توسط دولت فدرال اداره می شود.

[su_button url=”#” style=”flat” size=”1″ icon=”icon: chain”]Trend Micro[/su_button]   [su_button url=”#” style=”flat” size=”1″ icon=”icon: chain”]Mehrnews[/su_button]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا