نرم افزار

سیستم Container Service روی Azure مایکروسافت یکپارچه می‌شوند.

سیستم Container Service یکی از چندین خدمات مرتبط با سرویس‌ پردازش ابری Azure محسوب می‌شود که مایکروسافت جزییات مربوط به آنها را در جریان کنفرانس AzureCon منتشر کرد.

در این کنفرانس گفته شد مایکروسافت در حال ساخت کانتینر نرم‌افزاری جدیدی است که خدمات آن با همکاری دو شرکت نرم‌افزاری Mesosphere و Docker ارایه می‌شود.

این سرویس به توسعه‌دهندگان نرم‌افزار امکان می‌دهد ابزارهای کاربردی خود را مبتنی بر خدمات مدیریت خوشه‌ای متن‌باز Mesos و فناوری مدیریت کانتینر نر‌افزاری Docker پیکربندی و مستقر کنند.

سیستم Azure Container Service از کانتینرهای نرم‌افزاری لینوکس پشتیبانی می‌کند و آنها را در قالب کانتینرهای Windows Server در اختیار توسعه‌دهندگان نرم‌افزاری می‌گذارد.

این طور که مدیران مایکروسافت توضیح دادند، این شرکت قصد دارد دو نوع متفاوت از کانتینرهای نرم‌افزاری ویندوز را در پلتفرم جامع Windows Server 2016 ارایه دهد.

سیستم DCOS شرکت Mesosphere به گونه‌ای طراحی شده است که به کاربران سازمانی امکان می‌دهد مراکز داده مجازی یا غیرمجازی خود را در قالب یک ماشین بزرگ مدیریت کنند و با ایجاد یک فضای انعطاف‌پذیر واحد بتوانند کنترل تمام منابع سازمانی برای راه‌اندازی ابزارهای کاربردی را در اختیار بگیرند.

[su_button url=”#” style=”flat” size=”1″ icon=”icon: chain”]ZDNet[/su_button]  [su_button url=”#” style=”flat” size=”1″ icon=”icon: chain”]Rayvarz[/su_button]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا