اخبار فناوریگوناگون

طراحی دهکده عمودی Ravel Plaza توسط MVRDV در هلند

این پروژه که تحت عنوان Ravel Plaza ارایه شده محصول تفکر خلاقانه گروه معماری MVRDV است و پیش بینی می شود نمای کلی شهر آمستردام یعنی جایی که قرار است در آن ساخته شوند را دگرگون خواهد کرد.

این طرح اخیرا برنده رقابت طراحی ساختارهای مرتفع برای منطقه اقتصادی Zuidas Business District آمستردام شده و حالا قرار است مقدمات کار ساخت آن فراهم شود.

گروه معماری MVRDV پیشتر نیز پروژه های دوست دار محیط زیست زیادی را برای سایر شهرهای جهان از جمله جاکارتا، سئول و وین طراحی کرده است که در آنها توجه به فاکتور «محیط زیست» بیش از هر نکته دیگری به چشم می آید اما این برای نخستین بار است که ساختارهای فوق مدرنی به شکل طبیعت (صخره) طراحی می شوند.

این برج ها دارای کاربری مسکونی و اداری بوده و در عین حال سازگاری چشمگیری با محیط زیست دارند. در نگاه نخست این گونه به نظر می رسد که با یک دهکده سرسبز و البته عمودی روبرو هستیم که در دل کوه ایجاد شده است.

همچنین زاویه پنجره ها که دارای شیشه های بزرگی هم هستند به گونه ای است که در طول روز پرتوی خورشید بخش زیادی از فضاهای مسکونی و اداری را روشن کند تا بدین ترتیب انرژی کمتری برای تأمین روشنایی استفاده شود.

[su_button url=”#” style=”flat” size=”1″ icon=”icon: link”]Gizmag[/su_button]  [su_button url=”#” style=”flat” size=”1″ icon=”icon: link”]Mehrnews[/su_button]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا