گوناگون

طراحی ماشین اسپورت هیبریدی به نام Ʃtos، همراه با پهپاد اختصاصی

شرکت خودروسازی Rinspeed سوئیس که همه ساله خودروهای مفهومی با طرح های عجیبی طراحی و روانه نمایشگاه خودروی ژنو می کند این بار و برای نمایشگاه محصولات الکترونیکی مصرفی (CES) سال ۲۰۱۶ لاس وگاس قصد دارد با خودرویی خاص یکه تازی کند که مهمترین ویژگی آن جفت شدن با یک فروند پهپاد است.

خودروی مذکور از امکانات و قابلیت های مختلف برای اتوپایلوت است و یک پرنده بدون سرنشین یا همان پهپاد نیز آن را همراهی می کند. براساس اعلام شرکت سازنده این محصول، قابلیت اتوپایلوت این خودروی اسپورت هیبریدی امکان منطبق شدن با محیط پیرامونش را دارد و میتواند یاد بگیرد.

rinspeed-etos-concept-1

این خودروی جدید Ʃtos نام دارد و همچون بسیاری از طرح های قبلی Rinspeed، نمایشی از تحول دانش نوین و ابتکارعمل محققان و طراحان است.

یکی از ویژگیهای مهم این خودرو امکان تطبیق دادن فضای داخلی آن با میل و علاقه راننده و سرنشینان است. در این خودرو فرمان قابل حرکت است، البته این حرکت دامنه وسیعی داشته به طوریکه راننده می تواند آن را جمع کرده و به بخشی از داشبورد تبدیل کند.

درون همراه این خودرو هم سکوی فرود اختصاصی خود را در عقب آن دارد و برخی از توانمندی هایی که شرکت سازنده ادعا کرده به لطف وجود این پهپاد به ماشین اضافه می شوند عبارتند از قابلیت برداشتن و تحویل بسته و همچنین فیلم برداری از مسیر حرکت خودرو و استریم لایو آنها در زمان حرکت.

همچنین این پهپاد مجهز به سیستم تصویربرداری و فیلمبرداری است و می تواند از مسیر حرکتی خودرو تصویربرداری کند.

[su_button url=”#” style=”flat” size=”1″ icon=”icon: link”]Gizmag[/su_button]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا