گوناگون

تماشا کنید: LM3D Swim، اولین خودروی برقی چاپ سه بعدی

شرکت Local Motors که مقر آن در آریزونای آمریکاست و از سال 2007 این کمپانی تاسیس شد و تخصص ویژه ای در طراحی و ساخت خودروهایی با موتور کم حجم و استفاده از ریزساختارها در بدنه محصولات خود دارد حالا روی به استفاده از فناوری چاپ سه بعدی آورده تا نسل جدیدی از خودروهای برقی به نام LM3D Swim را تولید و روانه بازار کند.

این خودرو برقی که با چاپ فناوری سه بعدی ساخته شده است . مجموعه باتری این خودرو در بخش میانی آن تعبیه شده که این به معنای پایداری بالای خودرو در سرعت های بالاست.

مهندسان کمپانی Local Motors برای حفاظت از باتری در برابر ضربات احتمالی hc محافظی به ضخامت ۱۰ سانتیمتر در اطراف آن تعبیه کرده اند. تقریبا ۷۵ درصد این خودرو با استفاده از فناوری چاپ سه بعدی ساخته شده، این درحالی است شرکت Local Motors اعلام کرده که در تلاش است این رقم را به ۹۰ درصد برساند. در این خودرو پنجره ها و شیشه های جلویی برقی هستند.

قرار است این خودرو از سال 2016 با قیمت ۵۳ هزار دلار روانه بازار خواهد شد و تحویل نخستین سری از این محصول نیز از سال ۲۰۱۷ آغاز می شود.

[su_button url=”http://www.engadget.com/2015/11/03/local-motors-lm3d-swim/” style=”flat” size=”1″ icon=”icon: link”]Engadget[/su_button]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا