اخبار فناوری

توییتر به طور رسمی قابلیت Likes را جایگزین دکمه favorites کرد.

 توییتر همزمان با انتشار پستی در وبلاگش، اقدام به ایجاد تغییری کوچک کرده است. کمپانی توییتر دکمه Favorites را که راهی برای حمایت و یا ابراز علاقه به مطالب افراد در شبکه اجتماعی توییتر به حساب می‌آید، آن را حذف و دکمه Heart یا همان لایک را جایگزین کرد.

توییتر اعلام کرده دکمه likes اکنون بر روی اپلیکیشن‌ های موبایلی این سرویس جای گرفته، این در حالی که شکلک قلب در نسخه تحت وب نیز جایگزین شکلک ستاره شده است.

twitter-hearts-vs-stars.0.0

توییتر دلیل استفاده از قلب را بین المللی بودن نماد قلب برای نمایش بار مثبت احساسات در قبال یک موضوع خاص عنوان کرده است. و همچنین  شکلک ستاره برای نشان دادن میزان رضایت افراد از پست‌های دوستانشان مخصوص برای تازه‌ واردها کمی گیج کننده است.توییتر ویژگی favorites را از سال 2006 به عنوان ابزاری در جهت نشان دادن رضایت کاربران از پست‌های دیگران به شبکه اجتماعی خودش افزود.

توسعه‌دهندگان این شبکه از همان وقت به دنبال کاربردی‌تر کردن این قابلیت بوده‌اند و در همین رابطه کمی بعد قابلیت Favrd به عنوان نشان دادن بهترین پست کاربران از نظر دیگران معرفی شد. هرچند این قابلیت در بین کاربران تازه کار با استقبال بالایی مواجه شد، با این حال در سال 2009 و همزمان با معرفی قابلیت Favstar به طور رسمی بازنشست شد.

[su_button url=”http://www.theverge.com/2015/11/3/9661180/twitter-vine-favorite-fav-likes-hearts” style=”flat” size=”1″ icon=”icon: link”]The Verge[/su_button]

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا