گوناگون

معرفی ربات Tally، رباتی مخصوص سوپرمارکت ها و فروشگاه ها

شرکت Simbe Robotics که در آمریکا می باشد موفق به طراحی رباتی شده است که با ورود آن به عرصه های مختلف زندگی و از جمله مراکز خرید، امید می رود که این مشکل برطرف شود. نام این ربات Tally نام دارد.

روبات Tally شروع به اسکن قفسه سوپرمارکت ها و فروشگاه های بزرگ مواد غذایی می کند تا این اطمینان خاطر را برای اداره کنندگان آنها ایجاد کند که مشتریان هیچگاه با دست خالی از آنجا خارج نمی شوند و با اسکن کالا ها در صورت نیاز پر شدن هر یک از آنها، به همکاران انسانی خود اطلاع رسانی کند.

مبنای عملکرد این روبات استفاده از سطحی از هوش مصنوعی است به طوری که به لطف مجهز بودن به چهار دوربین مخصوص نه تنها می تواند خالی شدن قفسه ها را گزارش دهد بلکه نحوه چیدمان درست محصولات و انطباق برچسب قیمت با محصول مورد نظر را نیز به دقت بررسی کند.

ربات بر روی پلت فورم چرخداری حرکت می کند و قابلیت آن را دارد تا گردن خود را به ارتفاع ۲.۴ متری برساند. بدین ترتیب عملا هیچ قفسه خالی و نامرتبی از چشمان او پنهان نمی ماند.

[su_button url=”http://www.engadget.com/2015/11/10/tally-store-shelf-robot/” style=”flat” size=”1″ icon=”icon: link”]Engadget[/su_button]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا