اخبار فناوری

توقف خودرو بدون راننده گوگل توسط پلیس در منطقه‌ Mountain View‌ آمریکا

چند وقت پیش مامور پلیسی در منطقه‌ی Mountain View‌ آمریکا یکی از خودروهای گوگل را متوقف کرده و سپس متوجه شده است که هیچ‌کس پشت فرمان این خودرو ننشسته است.

یکی از کاربران عکسی را منتشر کرده که پلیس جلوی اتومبیل بدون راننده آزمایشی گوگل را به خاطر رعایت نکردن حداقل سرعت متوقف کرده است. خودروی جدید گوگل حداکثر سرعتشان روی عدد 25 مایل در ساعت (40 کیلومتر در ساعت) قفل شده‌ است. تردد این خودرو در منطقه‌ی موردنظر مشکل قانونی نداشته است و تنها دلیل توقف این خودرو مساله‌ رعایت نشدن حداقل سرعت بوده است.

Google-Car-police-970-80

گوگل در پستی اعلام کرد:

ما می‌خواهیم خودرو های بدون راننده احساسی دوستانه و نزدیک را القا کنند تا اینکه با سرعت بالایشان، در محله‌ هایی که حرکت می‌کنند باعث ترسیدن دیگران شوند.
مثل این مامور پلیس، مردم هم برخی اوقات ما را نگه می‌دارند و درباره‌ی پروژه‌مان از ما سوال می‌کنند. بعد از 1.2 میلیون مایل (2 میلیون کیلومتر) رانندگی (چیزی حدود 90 سال پشت فرمان بودن)، ما افتخار می کنیم که تا به حال هرگز جریمه نشده‌ایم!

[su_button url=”http://edition.cnn.com/2015/11/13/us/google-self-driving-car-pulled-over/” style=”flat” size=”1″ icon=”icon: link”]CNN[/su_button]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا