اخبار فناوری

آکسفورد بهترین لغت سال 2015 را معرفی کرد.

فرهنگ انگلیسی آکسفورد برای اولین بار یک “تصویرنگاشت” به نام emoji را به عنوان لغت سال انتخاب کرده است. این فرهنگ اموجی یا شکلک “چهره‌ای با اشک شوق” را نمایانگر “ارزش‌ها، روحیات و مشغولیات ذهنی سال ۲۰۱۵” دانسته است.

با انتخاب این صورتک که اشک شادی در چشمانش حلقه زده به عنوان بهترین لغت سال، این اولین بار است که این موسسه جایزه بهترین لغت سال را به یک تصویر اعطا می‌کند.

دیکشنری آکسفورد در مطلبی که برای دفاع از انتخاب خود منتشر کرد توضیح داد که “صورتک خندان با اشک شادی” به عنوان لغتی انتخاب شده که به بهترین شکل حالت و روحیه و دل مشغولی ها را در سال 2015 نشان می‌دهد. اگرچه صورتکها از اواخر دهه 1990 وجود داشته اند اما در سال 2015 بیشترین استفاده از آنها صورت گرفته است.

در سال 2015 صورتک خندان با اشک شادی 17 درصد تمام صورتکهای به اشتراک گذاشته شده در شبکه های اجتماعی در آمریکا را به خود اختصاص داده است. این روزها محبوبیت و اهمیت صورتکها در ارتباطات روزمره در شبکه های اجتماعی به شکل روزافزونی در حال افزایش است.

[su_button url=”http://www.theverge.com/2015/11/16/9746650/word-of-the-year-emoji-oed-dictionary” style=”flat” size=”1″ icon=”icon: link”]The Verge[/su_button]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا