اخبار فناوری

راه اندازی سامانه کنترل حجم مصرفی اینترنت اپراتورها

معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری گفت: سامانه مشاهده ترافیک مصرفی اینترنت برای مشترکان، بر روی پورتال شرکتهای ارائه دهنده خدمات اینترنت فراهم شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی، غلامرضا داداش زاده افزود: علاوه بر این سامانه، اپراتورها نرم افزارهای قابل دسترسی دیگری برای محاسبه حجم ترافیک مصرفی اینترنت را به همراه دستورالعمل های آموزشی بر روی پایگاه اطلاع رسانی خود قرار داده اند.

به گفته وی، مشترکین می توانند با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی شرکت ارائه دهنده سرویس، دریافت و نصب این نرم افزارها مطابق با دستورالعمل آموزشی ارائه شده از سوی اپراتور، ترافیک مصرفی واقعی خود را اندازه گیری کنند.

داداش زاده افزود: کاربران می توانند برای مشاهده نمودار حجم مصرفی سرویس اینترنت در دوره های زمانی روزانه، تاریخچه مصرف اینترنت در مدت زمان اتصال به شبکه، فاکتور سرویسهای خریداری شده، تستهای انجام شده در سامانه سنجش سرعت با امکان ثبت شکایت براساس آنها، پرداخت صورتحساب و سنجش ظرفیت فیزیکی خط، به پورتال شرکتهای ارائه دهنده سرویس اینترنت، بخش حساب کاربری خود مراجعه کنند.

وی تصریح کرد: مشترکین می توانند نسبت به مقایسه ترافیک مصرفی اندازه گیری شده در نرم افزارهای ارائه شده در پورتال شرکتها و ترافیک مصرفی نمایش داده شده در حساب کاربری خود در یک دوره زمانی مشخص و یکسان اقدام کنند و درصورت عدم تطابق این اندازه گیری ها با یکدیگر، موضوع را با ثبت شکایت در سامانه ۱۹۵، از طریق سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی پیگیری کنند.

اینترنت (Internet) یک شبکه جهانی است که شامل میلیون ها کامپیوتر متصل به هم از سرتاسر دنیا بوده و اجازه انتقال انبوهی از داده ها و اطلاعات را میان کامپیوترهای موجود می دهد.

وایمکس (WiMAX) مخففی برای قابلیت تبادل و استفاده اطلاعات در سطح جهان، وایمکس به لحاظ سهولت دسترسی، پهنای باند وسیع و پوشش بی سیم پدیده ای یگانه در عرصه ارتباطات است.

[su_button url=”#” style=”flat” size=”1″ icon=”icon: link”]ایرنا[/su_button]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا