نرم افزار

انتشار دستیار صوتی کورتانا مایکروسافت برای اندروید و iOS

مایکروسافت به طور رسمی دستیار صوتی کورتانا را برای سیستم عامل های اندروید و iOS منتشر کرد. این نرم افزار هم اکنون در مارکت های گوگل پلی و اپل استور به صورت عموم در دسترس قرار گرفته است.

کورتانا دستیار صوتی اختصاصی مایکروسافت در پلتفرم ویندوز این کمپانی است؛ اما مایکروسافت تلاش کرده تا در ماه‌های اخیر دامنه‌ی فعالیت این دستیار صوتی را به سایر پلتفرم‌ ها گسترش دهند. این کمپانی مجموعه‌ی نرم‌افزاری آفیس که شامل ورد، اکسل، پاورپوینت و وان نوت است هم اکنون بصورت رایگان در اختیار کاربران سایر پلتفرم‌ها قرار گرفته است.

Cortana_Android1

همچنین گام بعدی مایکروسافت انتشار دستیار صوتی کورتانا برای پلتفرم های دیگر بود و حال این کار محقق شد. این نرم افزار فعلاً در کشور چین و آمریکا در دسترس می باشد، ولی مایکروسافت در آینده‌ سایر کشورها را نیز به لیست مناطق پشتیبانی شده اضافه خواهد کرد.

کورتانا همچون سیری، قابلیت تنظیم یادآوری، تشخیص صدای کاربر بدون نیاز به ورود فرمان‌ها از پیش تعیین شده و همچنین قابلیت پاسخ به سؤالات کاربر، همچون وضعیت آب‌وهوا، وضعیت ترافیک، نتایج ورزشی و یا پیدا کردن اپلیکیشن در استور را دارد.

البته لازم به ذکر است که برخی قابلیت‌های کورتانا همچون امکان آماده به کار کردن آن توسط گفتن جمله hey Cortana, برای نسخه رسمی اندروید و iOS فعال نخواهد شد با این حال گوشی‌هایی که از رام سیانوژن استفاده می‌کنند می‌توانند به این قابلیت دسترسی داشته باشند.

[su_button url=”https://play.google.com/store/apps/details?id=com.microsoft.cortana” style=”flat” background=”#07bd32″ icon=”icon: android”]دانلود از گوگل پلی[/su_button]  [su_button url=”https://itunes.apple.com/us/app/cortana/id1054501703?mt=8″ style=”flat” background=”#656260″ icon=”icon: apple”]دانلود از اپل استور[/su_button]

[su_button url=”http://www.gsmarena.com/cortana_now_available_on_android_and_ios-blog-15427.php” style=”flat” size=”1″ icon=”icon: link”]Gsmarena[/su_button]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا