گوناگون

هوندا اولین جت سبک خود را با نام HondaJet عرضه کرد.

هوندا که به ساخت خودرو و موتورسیکلت در دنیای سیستمهای موتوری شهرت دارد از این پس در دنیای سیستمهای پروازی نیز حضور دارد. این شرکت بطور رسمی و برای نخستین بار، جت‌های سبک خود را که اخیرا در مقر شرکت هواپیمایی‌ Honda Aircraft Company در کارولینای شمالی ساخته شده است، به بازار عرضه کرد.

هوندا دو هفته پس از دریافت تأییدیه های لازم از سازمان فدرال هوانوردی آمریکا به صنعت هواپیمای ورود پیدا کرد. HondaJet می تواند با سرعتی برابر 777 کیلومتر پرواز کند.

hondajet-delivered-1

بدنه این جت به جای استفاده از آلومینیوم از مواد کامپوزیتی بسیار سبک استفاده شده است. این مواد ترکیبی از ساختار انتگرالی و ساختار لانه زنبوری ساندویچی منجر به افزایش فضای کابین، عملکرد بهتر و بهره‌وری سوخت بیشتر شده است.

این جت‌ها با همکاری شرکت هوندا و جنرال موتورز ساخته شده و طول آن 12.99،‌ طول بالاها 12.12 متر و ارتفاع آن 4.54 متر است. فضای داخلی این جت 5.45×1.52 متر و ارتفاع آن 1.47 متر بوده و پنج تا شش نفر در آن جای می‌گیرند.

هوندا در نظر دارد تا این هواپیما را برای فروش در بازار آمریکای شمالی و جنوبی و همچنین اروپا به تولید انبوه برساند.

[su_button url=”http://www.gizmag.com/hondajet-deliveries-begin/41068/” style=”flat” size=”1″ icon=”icon: link”]Gizmag[/su_button]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا