اخبار فناوری

معرفی Avegant Glyph، اولین هدست سینمایی شخصی

شرکت Avegant به تازگی از اولین هدست سینمایی خود را با نام Glyph رونمایی کرده که به راحتی می توان آن را حمل کرد.

Glyph که چیزی بیش از یک هدفون یا هدست پیچیده است. در قسمت میانی این هدفون یعنی جایی که در صورت استفاده به عنوان سیستم پخش موسیقی بر روی سر جای می گیرد، سیستم پخش تصویری منحصر به فردی تعبیه شده که در هماهنگی کامل با هدفون های قدرتمند آن، سیستم سینمای شخصی قابل حملی را تشکیل می دهد.

avegant-glyph-hands-on-2016-a-1

در ساخت این محصول خلاقانه از فناوری جدیدی موسوم به «فناوری تصویری شبکیه ای» استفاده شده است که نور را از یک LED به یک سری آینه می تاباند که در نهایت به عنوان تصویری باوضوح بالا برای چشم انسان به نظر می رسد.

avegant-glyph-hands-on-2016-a-2

البته به گفته سازندگان این دستگاه، Glyph را نمی توان هدست واقعیت مجازی به شمار آورد اما از حیث آنکه همان سیستم صوت و پخش سینمای خانگی را در خود دارد مورد توجه کارشناسان قرار گرفته است. با استفاده از این هدست می توان از تماشای فیلم به گونه ای لذت برد که گویی در یک سالن سینمای خانگی پخش می شود.

وزن کم، یکی از مهمترین فاکتورهای چشمگیر در این نوآوری به شمار می آید. این فناوری که در نمایشگاه CES در ابتدا با قیمت ۵۹۹ دلار رونمایی شد اما حالا صحبت از افزایش قیمت آن به ۶۹۹ دلار است.

[su_button url=”http://www.gizmag.com/avegant-glyph-review-hands-on-2016/41247/” style=”flat” size=”1″ icon=”icon: link”]Gizmag[/su_button]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا