اخبار فناوری

جیمیل به کاربران هنگام دریافت ایمیل از منابع رمزنگاری نشده هشدار می دهد

به مناسبت روز اینترنت امن گوگل دست به اقدامی جالب زد و شرکت های اینترنتی که که ترافیک خود را رمز‌نگاری نمی‌کنند را با این کار جالب شرمنده کرد. با قابلیت جدید جیمیل پیام هایی که رمزنگاری نشده باشند آنها را مشخص می کند و با کاربر هشدار داده می شود.

جیمیل با بررسی ایمیل های ارسال شده، هر پیغامی که از پروتکل رمزنگاری TLS پشتیبانی نکند، به وسیله نماد کوچک پرچم به کاربر هشدار داده می‌شود و کاربر با کلیک بر روی آیکن مورد نظر  به وی هشدار داده می‌شود اگر پیغام حاوی اطلاعات محرمانه‌ای هست بهتر است از فراهم کننده سرویس ایمیل دیگری استفاده شود.

ei1fbshBK24_0YxjweZkxGrqRhwaCrkHH7yEoAkjbDnlp2yO9xpMyPlR21YI1CqPREMsPQ_s2048.0

گوگل تمامی ایمیل های را که از منابع غیر مجاز فرستاده می شوند و هویت آن نامشخص می باشد، با استفاده از علامت سوال در تصویر پروفایل فرستنده به کاربر هشدار می دهد.

گوگل با این کار ایمیل هایی که رد و بدل می باشد، به کاربر هشدار می دهد که ممکن است خطرناک باشد و با احتیاط آنها را باز کند. به این ترتیب دیگر نیازی نیست که حتی آنرا باز کنید و به راحتی می‌توانید این‌گونه ایمیل‌ها را پاک کرده تا سیستم شما در امان بماند.

 برای نمونه اگر ایمیلی دریافت کرده‌اید که ارسال کننده آن مدعی است از بانک شما ارسال شده است. با این اقدام جدید شرکت گوگل می توان تا حدی از کلاه برداری های اینترنتی جلوگیری کرد.

[su_button url=”http://www.theverge.com/2016/2/9/10948860/gmail-encrypted-email-sources” style=”flat” size=”1″ icon=”icon: external-link-square” text_shadow=”0px 0px 1px #000000″]THE VERGE[/su_button]

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا