نرم افزار

طراحی اپلیکیشن تشخیص زلزله برای گوشی های هوشمند

گوشی‌های هوشمند به لطف اپلیکیشن جدیدی که برای پیگیری لرزش طراحی شده است، می‌توانند آشکارگرهای زلزله در آینده شوند و جان صاحبانشان را نجات دهند.

محققان دانشگاه برکلی در کالفرنیا موفق به طراحی اپلیکیشنی به نام MyShake شده اند که می‌تواند بدون ابزار لرزه‌نگاری، هشداردهنده زودهنگام وقوع لرزش و زلزله به افراد باشد.

این اپلیکیشن با استفاده از حسگر های گوشی، لرزش ها را تشخیص و با ارسال این اطلاعات به سرورهای اختصاصی اپلیکیشن و جمع آوری و تحلیل اطلاعات از کاربران مختلف، زلزله را پیش‌بینی می‌کند. این اپلیکیشن با روش Crowdsourced امکان تشخیص زلزله در مناطق مختلف جهان را فراهم می کند.

به گفته سازنده، این اپلیکیشن علاوه بر اندروید، بزودی برای سیستم عامل iOS نیز منتشر خواهد شد تا کاربران آیفون هم بتوانند استفاده کنند. هر چه تعداد کاربران این اپلیکیشن بیشتر شود، تشخیص دقیق‌تری از زلزله ارائه خواهد کرد.

با نصب این اپلیکیشن در گوشی هوشمند خود قبل از هر کس دیگر از وقوع زلزله مطلع شوید تا فرصت کافی برای پناه‌گرفتن از آسیب‌های احتمالی را داشته باشید. این نرم افزار هم اکنون در فروشگاه گوگل پلی در دسترس کاربران قرار گرفته است.

[su_button url=”http://arstechnica.com/science/2016/02/help-detect-earthquakes-with-your-phone/” style=”flat” size=”1″ icon=”icon: external-link-square” text_shadow=”0px 0px 1px #000000″]ARSTECHNICA[/su_button]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا