اخبار فناوری

مخترع ایمیل و علامت @ در سن 74 سالگی درگذشت

ری تاملینسون مخترع ایمیل و ابداع کننده علامت @ در سن 74 سالگی درگذشت. او در سال 1971 هنگامی که در شرکت BBN بود، نخستین ایمیل خود را ارسال کرد. در آن زمان این شرکت یکی از توسعه دهندگان اصلی نسخه های اولیه اینترنت ARPANET بود. تاملینسون در مصاحبه‌ای که بلاگ معروف The Verge در سال 2012 با وی ترتیب داده بود دلیل اختراع ایمیل را اعلام کرد.

در آن زمان بسیاری از افراد ایده ارسال پیام را داشته اند و حتی نسخه‌ های اولیه‌ ای وجود داشت که به شما اجازه می‌داد تا پیام‌هایی را بین کاربران یک کامپیوتر واحد رد و بدل کنید. اما تاملینسون ایده‌ ای جالب داشت که بر اساس آن با فرمان‌ SNDMSG ‌پیام‌ها ارسال می‌شد. 

همچنین این مخترع برای اینکه اسامی را از دامنه اینترنتی جدا کند، علامت @ را ابداع کرد و باعث شد که این علامت به یکی از معروفترین کارکترهای صفحه کلید کند هنوز اطلاعاتی دقیقی از محتوای اولین ایمیلی که تاملینسون ارسال کرده وجود ندارد، اما اختراع او باعث می‌شود تا نام ری تاملینسون برای همیشه در تاریخ ثبت شود.

[su_button url=”http://www.theverge.com/2016/3/6/11168718/ray-tomlinson-dead-inventor-of-email-obituary” style=”flat” size=”1″ icon=”icon: external-link-square” text_shadow=”0px 0px 1px #000000″]THE VERGE[/su_button]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا