گوناگون

معرفی کفش هوشمند HyperAdapt 1.0 نایک

شرکت نایک که در زمینه طراحی و تولید البسه ورزشی شهرت جهانی دارد به تازگی از کفش هوشمندی به نام  HyperAdapt رونمایی کرده که قادر است به طور خودکار بند های کفش را ببندد.

این شرکت همچنین اعلام کرده که چنین کفشی تجربه ای متفاوت و لذتبخش را نه تنها برای ورزشکاران حرفه ای بلکه برای افراد عادی علاقمند به ورزش ایجاد می کند زیرا نه تنها نیازی به بستن بند آن نخواهد بود بلکه کفش به طرز کاملا هوشمندانه ای خود را با پای فرد استفاده کننده هماهنگ می کند.

به گفته شرکت نایک، پس از آنکه پای فرد وارد کفش می شود، پاشنه با حسگری تماس پیدا می کند و در ادامه بند کفش به طور خودکار جمع می شود.

نکته جالب توجه این است که دو دکمه کوچک در کنار کفش طراحی شده که فرد استفاده کننده با فشردن آنها می تواند بندها را سفت یا شل کند و در نتیجه این امکان فراهم شده که میزان سفتی بندها نیز قابل تنظیم باشد.

شرکت نایک اعلام کرده که این محصول جدید نتیجه ترکیب تازه ترین دستاوردهای مربوط به تحقیقات دیجیتالی، مکانیکی و برقی است. قرار است فرآیند فروش جهانی این کفشهای جدید از اواخر سال جاری میلادی آغاز شود.

[su_button url=”http://techcrunch.com/2016/03/16/nike-just-unveiled-the-first-real-power-lacing-sneaker-the-hyperadapt-1-0/” style=”flat” size=”1″ icon=”icon: external-link-square” text_shadow=”0px 0px 1px #000000″]TECHCRUNCH[/su_button]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا