گوناگون

برگزاری یازدهمین دوره مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ایران

یازدهمین دوره مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ایران با حضوردکترسورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری ورقابت 320 تیم داخلی و خارجی در محل نمایشگاه های دائمی تهران آغاز شد.

مسابقات ربوکاپ آزاد ایران از سال 1385 آغاز و تاکنون برگزار می شود ،این مسابقات همه ساله به لحاظ کمی و کیفی رشد مطلوبی داشته است. در این دوره از برگزاری مسابقات تعداد 624 تیم برای حضوردر رقابت های ربوکاپ امسال از داخل و خارج کشور ثبت نام کردند که پس از ارزیابی های کارشناسی، 320 تیم به مسابقات راه یافتند که 14 تیم آن ازآمریکا، اروپا و شرق آسیا مانند آمریکا، انگلیس، هلند، آلمان و چین هستند.

این مسابقه در دو بخش دانش آموزی و بزرگسالان برنامه ریزی شده است ، بخش دانش آموزی مسابقات ربوکاپ آزاد ایران ازعصرروز گذشته (16 فروردین ) به مدت چهار روز و نیم آغاز شده است و رده بزرگسالان این دور از مسابقات نیز از روز چهارشنبه 18 فروردین ماه سال جاری در محل نمایشگاه بین المللی تهران آغاز می شود و به مدت سه روز ادامه خواهد داشت.

در این دوره روز شنبه 21 فروردین نیز شاهد برگزاری سمپوزیوم ربوکاپ با ارائه 30 مقاله برگزیده از میان 170 مقاله ارسالی به میزبانی دانشگاه آزاد واحد قزوین خواهیم بود.

در این دوره در بخش دانش آموزی شامل لیگ ربات های فوتبالیست یک به یک، دو به دو، نمایشی و امدادگر و بخش دانشجویی شامل لیگ انسان نما، ربات فوتبالیست سایز متوسط، فوتبالیست سایز کوچک، ربات فوتبالیست استاندارد، ربات امدادگر، شبیه ساز عامل امداد، شبیه ساز سه بعدی، شبیه ساز دو بعدی، واقعیت ترکیبی، ربات پرنده، ربات زیردریایی و ربات نائو به رقابت می پردازند.

یازدهمین مسابقات ربوکاپ آزاد ایران در 22 لیگ رقابتی تدارک یافته که بیشترین استقبال در لیگ ربات های پرنده با حضور 83 تیم صورت گرفته است. مسابقات رباتیک در فضای باز (out door) یکی از جذابیت های مسابقات امسال است که در آن ربات های پرنده در میدان اصلی نمایشگاه بین المللی تهران اجرای مانور خواهند داشت و جابجایی اجسام از داخل آب، بخشی از عملیات آنها است.

همچنین 6 تیم ربات های صنعتی ( at work ) در مسابقات ربوکاپ آزاد امسال به رقابت خواهند پرداخت. یازدهمین مسابقات ربوکاپ آزاد ایران از امروز تا 20 فروردین ماه در محل نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود.

[su_button url=”http://bit.ly/1W8AaHJ” style=”flat” size=”1″ icon=”icon: external-link-square” text_shadow=”0px 0px 1px #000000″]IRNA[/su_button]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا