گوناگون

طراحی گیره هوشمند لباس Peggy توسط محققان استرالیایی

گروهی از محققان شرکت OMC واقع در استرالیا موفق به ساخت گیره لباس هوشمند به نام Peggy شده اند که وظیفه آن اتصال لباس‌ها به یکدیگر است، اجزای بکار رفته در این گیره هوشمند شامل دماسنج، حسگر اشعه ماوراءبنفش و نشانگر رطوبت، داخل پوسته نارنجی رنگ می باشد.

این گیره هوشمند امکان بررسی وضعیت آب و هوا را دارد و وقتی هوا بارانی باشد به کاربر هشداری در قالت زنگ هشدار از طریق وای فای به گوشی هوشمند آن اطلاع می دهد.

اطلاعات این گیره هوشمند از طریق نوعی نرم‌‌افزار آب و هوایی یا نوعی ایستگاه آب و هوایی خانگی کار فراهم می‌شود. شرکت سازنده این فناوری، برای فروش محصول خود از ابزارهای زمان‌بندی شده برای این نرم‌افزار استفاده کرده است که بهترین زمان را برای پهن کردن لباس‌ها در فضای بیرون مشخص می‌کند.

این گیره هوشمند همچنین مدت زمانی را که تا زمان شروع بارندگی زمان دارید تا لباس‌ها را بشویید و برای خشک شدن پهن کنید، نشان می‌دهد. این گیره، پس از اتمام کار ماشین لباسشویی نیز کاربر را مطلع می‌کند. گیره Peggy در حال حاضر مراحل آزمایشی را می‌گذراند و به زودی وارد بازار می‌شود.

[su_button url=”http://www.engadget.com/2016/04/19/peggy-smart-clothes-peg/” style=”flat” size=”1″ icon=”icon: external-link-square” text_shadow=”0px 0px 1px #000000″]ENGADGET[/su_button]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا