نرم افزار

امکان ترجمه متن در برنامه های در حال کار با Google Translate

سال گذشته بود که گوگل از قابلیت جدیدی در نرم افزار ترجمه متن خود رونمایی کرده که با آن امکان ترجمه متن در برنامه های در حال اجرا موجود بود. این قابلیت قبلاً در نسخه اندورید 6 مارشالو در دسترس قرار گرفته بود. اما هم اکنون شما می توانید این قابلیت را در سیستم عامل اندروید 4.2 یا بالاتر استفاده کنید.

با استفاده از این قابلیت متن های کوچکی که با زبان های دیگر نوشته شده در برنامه هایی مانند واتس آپ را به راحتی با یک کلیک ترجمه کنید. برای این کار تنها کافی است که متن مورد نظر خود را انتخاب کنید و سپس با ظاهر شدن آیکون برنامه ترجمه گوگل می توانید به زبان های دیگر متن را ترجمه کنید.

قبلا برای ترجمه متن باید متن را انتخاب و آن را کپی و سپس برنامه ترجمه گوگل را باز می کردیم و متن مورد نظر خودمان را ترجمه و سپس آن را متن ترجمه شده را به برنامه مورد نظر خود می فرستادیم. اما با این قابلیت دیگر نیاز به مراجعه کردن به برنامه ترجمه گوگل نیست و می توان در زمان صرف جویی کرد.

دارندگان گوشی های اپل می توانند این امکان را به دو صورت آفلاین و آنلاین استفاده کنند. هم اکنون 29 زبان زنده دنیا در سرویس ترجمه سریع گوگل پشتیبانی می شود.

شما می توانید با مراجعه به فروشگاه گوگل پلی و یا اپل استور نسخه جدید برنامه مورد بحث را دریافت و از قابلیت های جدید آن بهره ببرید.

منبع: ENGADGET

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا