نرم افزار

سرویس Google Fonts با طراحی جدید بروز رسانی شد

گوگل در سال 2010 از سرویس Google Fonts رونمایی کرد و تاکنون مورد توجه طراحان سایت و توسعه دهندگان وب قرار گرفت. هدف اینکار ایجاد یک بانک از فونت‌های متن باز و هماهنگ کردن و بهینه ساختن این فونت‌ها برای استفاده در میلیون‌ها وب‌سایت بود که هر روز توسط میلیاردها کاربر بازدید می‌شوند.

البته طراحی این سرویس چندان جالب از کار درنیامده بود. به همین دلیل گوگل تصمیم گرفت که این سرویس را با ظاهری جدید در اختیار علاقه‌مندان قرار دهد تا بتواند بیش از گذشته نظر کاربران را جلب کند.

google-fonts-redesign-2016-3

سایت جدید Google Fonts از طراحی موسوم به «متریال دیزاین» (Material Design) استفاده کرده است و لوگو آن هم جدید شده است. در این سایت کاربران سریع‌تر می‌توانند فونت‌های جدید را آزمایش و حتی آن‌ها را با فونت‌های دیگر مقایسه کنند.

google-fonts-redesign-2016-4

به عنوان مثال فقط فونت‌های Serif یا دستنویس را می‌توانید انتخاب کنید. امکان مرتب‌سازی فونت‌ها بر اساس مواردی چون محبوب‌ترین‌ها یا بر اساس زبان و نیز منبع آن‌ها وجود دارد.

دسته بندی‌های بیشتری برای فونت‌ها در نظر گرفته شده تا کاربران بتوانند سریع‌تر به فونت دلخواه خودشان دسترسی داشته باشند. حتی می‌توان فونت‌ها را براساس زبان و میزان محبوبیت هم دسته‌بندی کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا