موبایل

مایکروسافت 2850 کارمند خود را در بخش سخت افزار موبایل کاهش داد

این روزهای خبرهای خوشی از بخش گوشی‌های همراه هوشمند مایکروسافت به گوش نمی‌خورد، و روزسیاهی دیگری برای گروه وسیعی از کارمندان مایکروسافت است.

طبق گزارش 10-k مایکروسافت، این شرکت اقدام به کاهش 2850 فرصت شغلی در قسمت سخت افزار گوشی و فروش کرده است. پیش از این حدود 1850 نفر از بین آنها در ماه می اعلام شده بود.

گفته می‌شود که تعدیل ۲۸۵۰ کارمند بخش گوشی‌های همراه هوشمند مایکروسافت در سال جاری اتفاق نمی‌افتد؛ اما کارمندان این بخش نباید به واحد موبایل مایکروسافت دل ببندند چرا که بدون شک تا پایان سال مالی ۲۰۱۷،‌ عذر آنها خواسته خواهد شد. این حجم بالای تعدیل نیرو بدون شک لطمه بزرگی به واحد موبایل مایکروسافت خواهد زد.

ما به صورت دوره ای، چگونگی بهترین استفاده از منابع خود را ارزیابی کردیم. در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۶ ، برنامه های بازسازی که نتیجه آن، کاهش فرصت های شغلی در سراسر جهان و در مرحله اول، در قسمت سخت افزار موبایل و فروش آن بود توسط مدیریت تایید شد.

پش از این کاهش ۱۸۵۰ فرصت شغلی در ماه می ۲۰۱۶ را اعلام کرده بوده ایم و بدین صورت تقریبا حدود ۲۸۵۰ فرصت شغلی طی یکسال کاهش پیدا خواهد کرد و انتظار می رود که تا پایان سال ۲۰۱۷ برنامه های ما برای تعدیل نیرو تکمیل شود.

با در نظر گرفتن تمامی این موارد می‌توان گفت مایکروسافت قصد دارد هر چه سریع‌تر تیرهای خلاص را به واحد موبایل خود شلیک می‌کند و با این حساب سرنوشت محصولات بعدی موبایل مایکروسافت کاملا در هاله‌ای از ابهام فرو رفته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن