گوناگون

مایکروسافت و MIT نوعی خالکوبی هوشمند برای کنترل موبایل طراحی کردند

گروهی از دانشمندان MIT یه همراه تیمی از مایکروسافت موفق به طراحی خالکوبی هوشمندی به نام DuoSkin هستند که کاربر را قادر می سازد به کمک آن دستگاه هایی مانند تلفن هوشمند و تبلت را کنترل کند.

همچنین شما می توانید با استفاده از NFC بر روی این خالکوبی جدید، به راحتی می توانید از تلفن هوشمند خود استفاده و اطلاعات را به اشتراک بگذارید. این فناوری جدید که در وب سایت MIT منتشر شده، قرار است در  سمپوزیوم تجهیزات الکترونیکی پوشیدنی به صورت رسمی معرفی شود.

به گفته دانشمندان، کاربر قادر خواهد بود که از آن در نرم افزار گرافیکی هر نوع طراحی دلخواهی را برای مدارهای الکتریکی مورد نیاز تولید کند.

در مقاله ای که ارائه شده، به سه مورد استفاده از این تکنولوژی اشاره شده که شامل تبدیل پوست بدن به یک ترک پد، تغییر رنگ پوست بدن بر اساس دما و یا دریافت اطلاعات از طریق خالکوبی ها است.

این اولین باری نیست که چنین طرح هایی را ارائه شده، چراکه در سال 2010 دانشجویی به نام Carnegie Mellon با همکاری تیم تحقیقاتی مایکروسافت موفق به توسعه تکنیک به نام Skinput شده بود که قادر بود مچ دست را به یک رابط اجرا کننده فرامین حرکتی تبدیل کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا