نرم افزار

رمزنگاری end-to-end فیس بوک منسجر، در دسترس 1 میلیارد کاربر قرار گرفت

چندی ماه پیش، فیس بوک قابلیت رمز نگاری end-to-end را به صورت آزمایشی در اختیار برخی از کاربران قرار داده بود، ولی حالا این قابلیت هم اکنون برای 1 میلیارد کاربر فعال فیس بوک مسنجر در دسترس قرار گرفت.

این یک نوع رمزنگاری می باشد که به کاربران اجازه می دهد تا با دوستان و آشنایان خود به صورت امن و بدون شنود هیچ کسی حتی فیس بوک، به مکالمه بپردازند.

کاربران مسنجر فیس‌بوک برای استفاده از این پروتکل، در پروفایل فردی خواهان مکالمه با وی هستند، گزینه‌ ای تحت عنوان Secret Conversation را انتخاب نمایند. نکته دیگر اینکه در این نوع رمزگذاری کاربران همچنین خواهند توانست فرآیندی تنظیم کنند که به طور خودکار بعد از گذشت مدت زمان مشخصی تمام مکالمات آن‌ها پاک شود. البته ناگفته نماند که در Secret Conversation نمی‌توانید برای دوستان خود فایل ویدئویی یا تصویر گیف ارسال کنید.

با استفاده از این قابلیت، به جای ارسال داده‌ها به صورت معمول، داده‌ها به صورتی رمزگذاری می‌شوند که برای باز کردن قفل آن‌ها به کلیدی که تنها روی دستگاه ارسال‌کننده و دریافت‌کننده پیام وجود دارد، نیاز خواهد بود. شما همچنین می توانید تمام مکالمات محرمانه ذخیره شده در دستگاه خود را از صفحه تنظیمات پروفایل خود حذف کنید.

فیس بوک مسنجر اولین اپلیکیشن نیست که از این سرویس استفاده می کند، اپلکیشن های دیگر هم نظیر واتس آپ، تلگرام و برنامه های مختلف دیگر نظیر Wire و Signal از این سرویس برخوردار بودند. به هر حال، این سرویس هم اکنون به صورت عمومی در اختیار کاربران قرار گرفته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا