Instagram live video - اپلیکیشن اینستاگرام با دو قابلیت جدید بروز رسانی شد

اپلیکیشن اینستاگرام با دو قابلیت جدید بروز رسانی شد

اینستاگرام به تازگی از دو قابلیت جدید در اپلیکیشن خود رونمایی کرده که شامل پخش زنده در استوری و همچنین تصاویر و ویدیوهای ناپدیدشونده در دایرکت است.

هنوز قابلیت پخش زنده در استوری در دسترس نبوده و این قابلیت که مربوط به بخش Story و Explore می‌شود، در طول هفته‌های جاری به‌صورت جهانی عرضه خواهد شد. برای استفاده از این قابلیت کافیست به سمت راست سوایپ کنید تا بخش استوری اجرا شود، سپس با لمس دکمه Start Live Video می‌توانید ضبط ویدیو و به اشتراک‌گذاری زنده آن را شروع کنید. لازم است بدانید که اینستاگرام مدت استفاده از پخش زنده ویدیو در استوری را تا ۱ ساعت محدود کرده است.

هنگامی که شما شروع به استریم کردن ویدئو می‌کنید و ویدئو زنده خود را آپلود می‌کنید، فالوور‌های شما در قسمت بالای اینستاگرام، کنار عکس شما یک آیکون کوچک با نام «Live» خواهند دید و می‌توانند وارد ویدئو شما شوند و اتفاقات را دنبال کنند. همچنین شما می‌توانید بر روی تصویر کامنت بگذارید و یا می‌توانید به ویدئو مورد نظر یک قلب اهدا کنید.

علاوه بر معرفی پخش زنده ویدیویی، اینستاگرام از یک قابلیت دیگر هم رونمایی کرده اند. توسعه‌دهندگان در این به‌روزرسانی جدید قابلیت مخفی شدن تصاویر و ویدیو‌های به اشتراک گذاشته‌شده از طریق دایرکت با دوستان و گروه‌ها را نیز اضافه کرده‌اند.

با استفاده از این قابلیت، کاربران می توانند عکس ها و ویدیو های خود را به گروه‌ها و افراد مورد نظرشان فرستاده و پس از آنکه فرد دریافت کننده تصاویر و ویدیوها را مشاهده کرد، مخفی می شوند. برای انجام این کار کافی است که به سمت راست صفحه سوایپ کنید تا دوربین اجرا شود و سپس تصویر و ویدیویی را ضبط کنید. حال می‌توانید با لمس دکمه پیکان مانند موجود در صفحه، آن را به‌صورت خصوصی ارسال کنید. اگر آن شخص از عکس شما یک اسکرین‌شات بگیرد یا دوباره ویدئو را پخش کند شما خبردار خواهید شد.