vlc 360 technical preview 1 - نرم افزار VLC Media حالا از ویدیوهای 360 درجه پشتیبانی می کند

نرم افزار VLC Media حالا از ویدیوهای ۳۶۰ درجه پشتیبانی می کند

VLC نرم افزاری کامل جهت پخش و اجرای فایلهای صوتی و تصویری و مورد استفاده برای کلیه فرمت های تصویری که کاربر امکان لذت بردن از فایلهای MultiMedia با تقریبا هر پسوندی را دارد.

حال توسعه دهندگان این نرم افزار چند رسانه ای، قابلیت جدیدی را به نسخه دسکتاپ آن اضافه کردند. در آپدیت جدید، کاربران می توانند ویدیوهای ۳۶۰ درجه را در نرم افزار تماشا کنند. در حال حاضر تنها نسخه پیش نمایش این برنامه عرضه شده و کاربران رایانه های ویندوز و مک می توانند از آن استفاده کنند. قرار است نسخه نهایی این نرم افزار موسوم به VLC 3.0 ظرف یک ماه آینده عرضه شود.

شرکت VideoLan سازنده این نرم افزار با همکاری شرکت Giroptic سازنده دوربین های ۳۶۰ درجه به این فناوری دست یافته است و از این طریق مشاهده عکس ها و ویدئوها به صورت ۳۶۰ درجه ممکن است. همچنین بدین شیوه می توان تصاویر پانوراما را نیز با کیفیت مناسبی تماشا کرد. برای کنترل نقطه دید این تصاویر هم می توان از موشواره و صفحه کلید استفاده کرد.

قرار است در آینده پشتیبانی از این خدمات در نسخه موبایلی نرم افزار VLC نیز انجام شود. همچنین نرم افزار VLC به زودی با هدست های واقعیت مجازی مانند Oculus Rift، Daydream و HTC Vive سازگار می شود.