کامپیوتر

کالبدشکافی Surface Studio: هارد درایو جداشدنی و تراشه پنهان ARM

مایکروسافت هفته گذشته فروش کامپیوتر AIO سرفیس استدیو را آغاز کرده و طبق معمول کارشناس iFixit به سراغ کالبدشکافی این کامپیوتر AIO پرداخته اند.

طبق کالبدشکافی‌ای که iFixit بر روی سرفیس‌ استودیو انجام داده، ویژگی جدیدی از این دستگاه آشکار شده و آن‌هم مربوط به وجود یک چیپ ARM است که درست در زیر صفحه‌نمایش قرار دارد. چیپ ARM پشت صفحه نمایش 28 اینچی سرفیس استودیو قرار گرفته است که به کمک فناوری صفحه نمایش PixelSense مایکروسافت می آید.

ygdcpsgfzyapubkf

در کنار این‌ها، سرفس‌استودیو درست همان‌ چیزی است که انتظار داشتیم و شما نمی‌توانید قطعات این دستگاه را به‌روزرسانی کنید. قطعات با لحیم به بدنه‌ دستگاه متصل شده است. طبق انتظار، طراحی برد اصلی سرفیس استودیو به شکلی است که امکان ارتقای حافظه رم و پردازنده و یا کارت گرافیک وجود ندارد و این سه قطعه به صورت یکپارچه با برد طراحی شده اند، بنابراین در صورتی که خواهان پردازنده قدرتمند تر یا رم بیشتر هستید، باید هزینه بیشتری را متحمل شوید.

با این حال، شما می توانید درایورهای هیبریدی سرفیس استدیو (SSD و SATA 2) را به راحتی تعویض کنید. تیم کارشناسان IFixit از نظر تعمیر پذیری نمره 5 از 10 را به این کامپیوتر ارائه کردند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا