نرم افزار

بزودی با کورتانا، می توانید کامپیوتر مجهز به ویندوز 10 را خاموش و ریستارت کنید

مایکروسافت بیلد جدید بتای ویندوز ۱۰ را این هفته منتشر کرده که تغییرات کوچکی برای این سیستم‌عامل به همراه خواهد داشت.

یکی از این تغییرات ویژگی‌های اضافه‌شده به کورتانا، دستیار دیجیتالی مایکروسافت است. در بیلد 14986 ویندوز 10، کاربران قادر خواهند بود تا از طریق فرامین صوتی سیستم خود را خاموش کرده، آن را در حالت خواب (Sleep) قرار داده و یا آن را ریستارت کنند. همچنین، با کورتانا می توان کامپیوتر را در حال قفل (Lock) قرار داده و یا صدا را کم و زیاد کرد.

مایکروسافت همچنین کنترل‌ بیشتری برای پخش موزیک از طریق کورتانا فراهم آورده است. برای مثال می‌توان به امکان پخش موزیک از طریق صدور دستورات صوتی در سرویس‌هایی نظیر TuneIN Radio و iHeartRadio حتی در زمان قفل بودن رایانه اشاره کرد.

همچنین، می توانید با پرسیدن سوالاتی همچون ?Hey Cortana, what song is playing به معنی «چه آهنگی در حال پخش است»، از نام موسیقی در حال پخش باخبر شوید. علاوه بر این، تغییراتی در رابط کاربری این دستیار مجازی ایجاد شده است که جذابیت کار با آن را دو چندان می کند.

برای مثال در صورتی که برای ۱۰ ثانیه از پی سی استفاده نکنید، با دستور «Hey Cortana» می‌توانید رابط کاربری تمام صفحه‌ای کورتانا را که برای این حالت بهینه شده است، مورد استفاده قرار دهید. تمامی این ویژگی های جدید در حالی به کورتانا اضافه می شود که مایکروسافت اخیراً از تصمیم خود برای غلبه بر اکوی آمازون با پی سی های مبتنی بر ویندوز 10 خبر داده بود.

مایکروسافت و اینتل به تازگی همکاری جدیدی را برای تولید دستگاه های مبتنی بر ویندوز 10 جدیدی آغاز کرده اند که از قابلیت هایی همچون روشن و یا خاموش کردن سیستم برخوردار خواهند بود. انتظار می‌رود مایکروسافت اولین محصول خود در این حوزه را سال آینده‌ میلادی راهی بازار کند. با توجه به قابلیت‌های کورتانا در شناسایی دستورات صوتی، شانس اینکه بزودی شاهد عرضه‌ محصولی برای رقابت با اکوی آمازون باشیم، بسیار بالا است.

امکانات جدیدی نیز به ویژگی Windows ink اضافه شده است. در آپدیت جدید شاهد افزونه‌های بیشتری برای مرورگر اج مایکروسافت نیز هستیم. ویندوز دیفندر هم داشبورد جدیدی را با آپدیت جدید تجربه می‌کند. در مجموع در یک کلام می‌توان گفت آپدیت جدید اینسایدر ویندوز ۱۰ شاهد ویژگی‌های بسیار زیادی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا