گجت

سامسونگ از نسل جدید هدست GEAR VR با کنترلر بیسیم رونمایی کرد

سامسونگ در جریان برگزاری مراسم خود در نمایشگاه MWC 2017 از نسل جدید هدست واقعیت مجازی Gear VR پرده برداری کرد که با یک کنترلر همراه شده است.

این هدست واقعیت مجازی جدید میدان دید 101 درجه ای ارائه می کند و از هر دو پورت میکرو USB و USB Type-C پشتیبانی می کند. همچنین هدست جدید گیر وی‌آر با گوشی هایی همچنین گلکسی اس 6، اس 6 اج و اس 6 اج پلاس، اس 7 و اس 7 اج و نوت 5 سازگاری کامل دارد.

سامسونگ می گوید به لطف بهبودهای انجام گرفته در محصول جدید امکان استفاده ی راحت تر از دستگاه با یک دست وجود دارد و این بخش جدید دقت تشخیص حرکات کاربر را هم افزایش می دهد. هدست واقعیت مجازی جدید گیر وی آر با یک کنترلر حساس به حرکت همراه شده که البته کلید‌های فیزیکی نیز به‌منظور صدور دستورات از طریق فشردن آن‌ها روی این کنترلر تعبیه شده است. این کنترلر ضمناً قادر است حرکات متنوعی را شناسایی کند، از جمله نشانه رفتن، کشیدن و پرت کردن، شلیک کردن و حرکات دیگری که هنگام انجام بازی ها کاربرد خواهند داشت.

سامسونگ در زمان رونمایی از این هدست واقعیت مجازی اعلام کرد که بیش از ۷۰ عنوان بازی جدید برای بهره‌گیری از کنترلر گیر وی آر جدید در حال توسعه هستند. این کنترلر یک بند دارد که باعث می شود کنترلر از دست کاربر به زمین نیفتد. کنترلر با یک باتری AAA کار می کند که می تواند نیروی لازم برای دو ساعت کار روزانه به مدت 40 روز را با کنترلر فراهم کند.

در پایان گفتنی است که فروش هدست Gear VR جدید به همراه کنترلر بیسیم در نیمه ی نخست سال 2017 با قیمت 129 یورو آغاز می شود. شرکت سازنده ضمناً می گوید امکان خرید کنترلر هم به شکل جداگانه با قیمت 100 یورو وجود دارد، موضوعی که نشان می دهد کنترلر جدید احتمالاً از هدست نسل قبل پشتیبانی می کند، هرچند سامسونگ هنوز این موضوع را تایید نکرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا