اپل با پرداخت ۴۰۰ میلیون دلار، سرویس Shazam را تصاحب کرد

چند هفته پیش، شایعاتی مبنی بر برنامه ریزی اپل، برای تصاحب سرویس موسیقی شازم یا Shazam در رسانه منتشر شده بود. امروز، اپل به‌صورت رسمی تأیید کرد که شازم را تصاحب کرده است.

اپل امروز تایید کرده که با پرداخت ۴۰۰ میلیون دلار سرویس محبوب موسیقی Shazam را تصاحب کرده است. شازم یکی از بهترین و محبوب‌ترین اپلیکیشن هایی است که به کاربران اجازه شناسایی موسیقی در حال پخش در نزدیکی تلفن هوشمند را می‌دهد. به علاوه، در این نرم افزار از فناوری واقعیت افزوده و کسب و کار تبلیغات نیز استفاده شده است که کارایی آن را دوچندان می‌کند.

به دنبال خرید شازم، سخنگوی اپل در بیانیه‌ای اعلام کرد:

ما از پیوستن شازم و تیم بااستعداد آن به اپل هیجان‌زده هستیم. از زمان آغاز به کار اپ استور، همواره شازم یکی از محبوب‌ترین اپلیکیشن های آی او اس بود. حالا روزانه صدها میلیون نفر از مردم سراسر دنیا روی پلتفرم‌های مختلف، از این نرم افزار استفاده می‌کنند. اپل موزیک و شازم ذاتا با یکدیگر تناسب داشته و با هدف کشف موسیقی و انتقال بهترین تجربه به کاربران توسعه پیدا کرده‌اند.

اپلیکیشن شازم از زمانی که در سال ۲۰۰۹ عرضه شد، علاوه بر این که به یکی از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین اپلیکیشن‌های موبایل تبدیل شد، تاکنون بیش از ۱ میلیارد بار توسط کاربران دانلود و نصب شده است.

شرکت اپل تلاش می کند مالکیت اپلیکیشن محبوب تشخیص موسیقی شازم را با قیمت ۴۰۰ میلیون دلار در اختیار بگیرد و با این کار می‌خواهد این اپلیکیشن را با سیستم عامل و گوشی‌های آیفون خود یک پارچه و هماهنگ‌تر کند تا کاربران گوشی‌های هوشمند آیفون بیشتر لذت ببرند و با رقبای قدرتمند رقابت کنند.